Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump taunis ÜRO kõnes globalismi, muti Merkel paanikas

-
30.09.2018
Donald Trump ÜRO Peaassambleel
© AFP/Scanpix

USA president Trump taunis ÜRO Peaassambleel peetud kõnes”globalistlikku” maailmavaadet ja kinnitas pühendumust oma “Ameerika ennekõike” välispoliitikale.

“USA on võtnud endale viimastel aastakümnetel rolli nn maailma paremaks tegemises, mis oli vastuolus Ameerika huvidega,” möönis president Trump. “Ma kuulutan selle halva poliitika nüüd lõpetatuks.” Trumpi sõnul ei tohi teistele riikidele peale suruda oma tahet ja kehtestada seda, mis parasjagu USA-le õige tundub. Trump tunnistas, et eriti hoogu mindi sellega president Barac Obama administratsiooni ajal, samuti paistis sellega silma ka Obama esimese valitsuse välisminister Hillary Clinton. “Üleilmne valitsemiskord” on olnud “sunni ja domineerimise vorm”, mille “vastu peavad vastutustundlikud riigid end kaitsma”, lausus president.

Ungari peaminister Viktor Orbán ja teisedki Ida-Euroopa riigid kiitsid presidendi Donald Trumpi kõnet, nimetades seda ajalooliseks ja lausa ikooniliseks.  Orbáni sõnul arvati USA eelmiste valitsuste ajal, et “USA teab, mis on hea, moraalne, õiglane ja missugune peaks maailm välja nägema, kuid meie tundsime, et Obama-aegne USA tahtis suruda kogu maailmale, näiteks ka Ungarile, oma tahet peale.”

Teistsugused seisukohad Trumpi kõnele valitsevad aga Lääne-Euroopas. Näiteks Saksa kantseler, paadunud globalismijünger Angela Merkel, hoiatas pühapäeval USA presidenti Donald Trumpi ÜRO “hävitamise” eest.

“Usun, et millegi hävitamine midagi muud välja arendamata on äärmiselt ohtlik,” lausus Merkel valimiskampaania üritusel Baieris. Merkeli sõnul usub ta ÜRO-sse ja sellesse, et praegune maailmakord on lahendus paljudele probleemidele.

Allikad: AFP/BNS/Breitbart