Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump: Ühe kuuga oleme liikunud „Ameerika ennekõike“ poliitika juurest „Ameerika viimasena“ poliitika juurde

-
01.03.2021
Donald Trump kõnet pidamas. (Foto: Scanpix)

Pühapäeval pidas Donald Trump oma esimese avaliku kõne pärast presidendiametist lahkumist. Kõnes kritiseeris ta teravalt Joe Bidenit ja kinnitas, et ei plaani veel poliitikast lahkuda.

Floridas toimunud iga-aastasel konservatiivsel poliitikakonverentsil Conservative Political Action Conference (CPAC) üles astunud Trumpile avaldati valjuhäälselt toetust ja kogu üritust saatis tuntavalt Trumpi positiivne mõju.

Trump keskendus peamiselt üha ägenevale Ameerika piirikriisile, kritiseerides Bidenit korduvalt eelmise valitsuse otsuste tagasipööramise eest, mis on kutsunud esile sisserändajate massilise kogunemise piirile. „Joe Bideni esimene kuu presidendina oli täielik katastroof,“ ütles Trump ja nimetas uut administratsiooni „töökohtade vastaseks, peredevastaseks, piiridevastaseks, energiavastaseks, naistevastaseks ja teadusevastaseks“.

„Ühe kuuga oleme liikunud ’Ameerika ennekõike’ poliitika juurest ’Ameerika viimasena’ poliitika juurde,“ lisas Trump. „Uuel administratsioonil kulus vaid paar päeva, et pöörata senised enneolematud saavutused iseenda poolt tekitatud humanitaar- ja riikliku julgeoleku alaseks katastroofiks,“ lisas ta. „Hävitades hoolimatult meie piirid, julgeolekumeetmed, kontrolli, kõik asjad mis me olime paika pannud, kutsus Joe Biden esile enneolematu massilise illegaalse immigratsiooni meie riiki.“

Trump kritiseeris Bidenit ka seoses COVID-19 kriisiga ja võimetusega viia ellu oma lubadus avada taas koolid. Ka koroonakriisi sidus Trump piirikriisiga. „Teie perekonnad ei saa ikka veel minna välja, et einestada kohalikus restoranis, kuid Joe Biden toob sisse tuhandeid põgenikke kogu maailmast, inimesi, kellest mitte keegi mitte midagi ei tea,“ ütles Trump.

Lisaks kritiseeris Trump Bideni energiapoliitikat, hoiatades, et see viib Ameerika sõltuvusse Venemaast ja Lähis-Idast, samuti ei olnud Trump rahul Bideni välispoliitiliste sammudega ja Iraani sanktsioonide lõpetamisega.

Trump ei kuulutanud otseselt välja, et kandideerib 2024. aasta presidendivalimistel, kuid ütles, et kaalub demokraatide võitmist „kolmandat korda“ – vihje väitele, et 2020. aasta valimised olid võltsitud. Ühtlasi teatas ta, et kuulujutud uue partei loomisest ei vasta tõele. „Me ei loo uut parteid. [—] Meil on vabariiklik partei, mis kasvab ühtsemaks ja tugevamaks kui kunagi varem – ma ei alusta uue partei loomist, see on libauudis.“

Ühtsusest rääkides mainis Trump vabariiklasi, kes hääletasid senatis tema ametist tagandamise (impeachment) poolt ja nimetas neid „sõjaõhutajateks“.

„Me ei saa endale lubada juhte, kes selle asemel, et seista vastu demokraatidele, meediale ja Ameerikat sotsialistlikuks riigiks muuta tahtvatele äärmuslastele, pühenduvad oma kaasmaalaste hukkamõistmisele,“ teatas Trump ja tõi välja teemad, millega vabariiklastel tuleb tegeleda, et võtta uuesti üle kongress ja Valge Maja. „Meie liikumise ja vabariikliku partei missioon peab olema uute heade töökohtade loomine, tugevad perekonnad, turvalised kogukonnad, elujõuline kultuur ja tugev riik kõigile ameeriklastele, ning selle loomisega me tegeleme.“

Ta kutsus konservatiive üles viima läbi ulatuslik valimisreform ja murdma suurte tehnoloogiaettevõtete monopolid. Ta ütles, et vabariiklased ja konservatiivid peavad tulema välja uute sotsiaalmeedia platvormidega. „Big Tech hiidusid nagu Google ja Facebook tuleb karistada sanktsioonidega iga kord, kui nad vaigistavad konservatiivseid hääli.“

Ta ennustas, et vabariiklaste president pöördub Valgesse Majja võidukalt tagasi. „Ja ma mõtlen, et kes see küll on, kes see küll on?“ mainis ta juubeldava rahvahulga saatel. „Kes, kes, kes see küll on, ma mõtlen?“

Allikas: Fox News