Trump ÜRO-s: maailmakorra aluseks on tugevad suveräänsed riigid

Rubriik Maailm On
- Updated
47RS170919B274

Maailmakord põhineb tugevatel suveräänsetel riikidel, mitte mitmepoolsetel liitudel, ütles USA president teisipäeval ÜRO Peaassambleel.

“Niikaua,kui mina olen selles ametis, kaitsen eelkõige USA huve, kuid täites meie kohustusi meie riikide ees mõistame samaaegselt, et kõikide huvis on otsida tulevikku, kus kõik riigid saavad olla suveräänsed, jõukad ja turvalised,” ütles Donald Trump.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me peame tõrjuma ähvardused suveräänsusele Ukrainast Lõuna-Hiina mereni … Me peame jätkuvalt austama seadusi, austama piire ning austama kultuuri ja rahumeelset suhtlust, mida need võimaldavad.”

“Ameerika teeb enamat kui ÜRO hartas väljendatud väärtuste eest kõnelemine,” lausus Trump. “Meie kodanikud on maksnud kõrgeimat hinda, et kaitsta meie vabadust ning nende paljude riikide vabadust, mis on täna esindatud siin suursuguses kojas.”

Tegemist oli Trumpi esimese kõnega ÜRO Peaassambleel ning president kasutas võimalust ülevaate andmiseks oma maailmanägemusest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused