Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump Vene provokatsioonidest Läänemerel: ühel hetkel on vaja tuli avada

03.05.2016
Donald Trump in Chicago

Esmaspäeval ütles USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump, kommenteerides hiljutisi vahejuhtumeid Venemaa sõjalennukitega Läänemerel, et “ühel hetkel” peaks ameeriklased nende pihta tule avama, vahendab BuzzFeed.

Aprillikuu jooksul toimus Läänemerel vahejuhtumeid, mille käigus Venemaa lennukid simuleerisid USA sõjalaeva ründamist. Ründelennukid Su-24 lendasid korduvalt väga lähedalt ja madalalt mööda USA hävitajast USS Donald Cook. Tegemist oli ühega agressiivsematest kohtumistest USA ja Venemaa relvajõudude vahel.

Kommenteerides raadios seda juhtumit, ütles Trump, et USA presidendi esimene samm peaks olema helistada Putinile ja pärida lennukite agressiivse käitumise kohta aru. “Aga meil ei ole sellist presidenti,” ütles Trump. “[Obama] oleks sel ajal väljas ja mängiks golfi või midagi.”

“Ja kui see ei tööta, siis kui see hull sinu suunas kihutab, peab ühel hetkel tulistama,” sõnas presidendikandidaat. “Siis tuleb tulistada. See on täielik austuse puudumine meie riigi ja [president] Obama vastu. Sellest on väga kahju.”