Trump vene sidemetes puhas kui prillikivi, aga peavoolumeedia vaikib

President TrumpPresident Donald Trump

Hiljuti avaldas USA senati luurekomisjon raporti, mis kinnitab, et Trumpi presidendikampaania ajal ei toimunud mingit kokkumängu Venemaaga.

Suuremad meediakanalid ei ole sellele uudisele aga mingit tähelepanu pööranud, ehkki viimase kahe aasta jooksul on needsamad kanalid kajastanud Trumpi-Venemaa „kokkumängu“ lausa 2202 minuti jagu.

Breitbart vahendab Media Research Center’i (MRC) poolt läbiviidud uuringut, mille kohaselt eraldasid uudisteprogrammid ABC’ „World News Tonight“, CBS „Evening News“ ja NBC „Nightly News“  veebruarist 2017 kuni jaanuarini 2019 Venemaaga kokkumängu teemale 2202 minutit eetriaega. See moodustas ligi 19% kõigist president Trumpiga seotud uudistest, ent nüüd ei ole ükski neist kolmest uudistesaatest 12. veebruaril avaldatud raporti tulemusi isegi mitte maininud.

Sama kehtib ka teiste vasakpoolsete meediakanalite kohta. Ei CBS „This Morning“ ega NBC „Today“ ole uudist kajastanud, ABC „Good Morning America“ nimetas raporti tulemusi möödaminnes, alla minuti kestvas klipis 13. veebruaril.

Niisuguse kõrvulukustava vaikuse põhjus on muidugi üsna ilmne: meedia on mõistnud, et arveteklaarimise tund on saabumas ja nad püüavad võita aega, lootuses, et suudavad end asjast kuidagi välja vingerdada.

Ometigi võis iga vähegi terve mõistusega inimene algusest peale näha, et Trumpi-Venemaa kokkumängu teema oli meedia väljamõeldis. Kogu see asi on üsna naeruväärne, sest Venemaad ja Trumpi kampaaniat puudutav viitab kõigele muule kui kokkumängule. Meedia on aga viimase kahe aasta jooksul pööranud kõik pea peale. Ajakirjanikud on lakkamatult korrutanud, et kohe-kohe on tulemas uus Watergate, nad on meile kinnitanud, et muretsemiseks ei ole põhjust, sest kohutav viirus ja rahvuslik viga president Trumpi näol eemaldatakse peagi.

Seega on meedia tegelenud kaks aastat järjest terve hulga võltsuudiste tootmisega, ent nende vale paljastavat senati luurekomisjoni põhjalikku raportit nad kajastada ei suvatse.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer 

Kommentaarid