Trump vene sidemetes puhas kui prillikivi, aga peavoolumeedia vaikib

Rubriik Maailm On
President Trump
©Scanpix
President Donald Trump

Hiljuti avaldas USA senati luurekomisjon raporti, mis kinnitab, et Trumpi presidendikampaania ajal ei toimunud mingit kokkumängu Venemaaga.

Suuremad meediakanalid ei ole sellele uudisele aga mingit tähelepanu pööranud, ehkki viimase kahe aasta jooksul on needsamad kanalid kajastanud Trumpi-Venemaa „kokkumängu“ lausa 2202 minuti jagu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Breitbart vahendab Media Research Center’i (MRC) poolt läbiviidud uuringut, mille kohaselt eraldasid uudisteprogrammid ABC’ „World News Tonight“, CBS „Evening News“ ja NBC „Nightly News“  veebruarist 2017 kuni jaanuarini 2019 Venemaaga kokkumängu teemale 2202 minutit eetriaega. See moodustas ligi 19% kõigist president Trumpiga seotud uudistest, ent nüüd ei ole ükski neist kolmest uudistesaatest 12. veebruaril avaldatud raporti tulemusi isegi mitte maininud.

Sama kehtib ka teiste vasakpoolsete meediakanalite kohta. Ei CBS „This Morning“ ega NBC „Today“ ole uudist kajastanud, ABC „Good Morning America“ nimetas raporti tulemusi möödaminnes, alla minuti kestvas klipis 13. veebruaril.

Niisuguse kõrvulukustava vaikuse põhjus on muidugi üsna ilmne: meedia on mõistnud, et arveteklaarimise tund on saabumas ja nad püüavad võita aega, lootuses, et suudavad end asjast kuidagi välja vingerdada.

Ometigi võis iga vähegi terve mõistusega inimene algusest peale näha, et Trumpi-Venemaa kokkumängu teema oli meedia väljamõeldis. Kogu see asi on üsna naeruväärne, sest Venemaad ja Trumpi kampaaniat puudutav viitab kõigele muule kui kokkumängule. Meedia on aga viimase kahe aasta jooksul pööranud kõik pea peale. Ajakirjanikud on lakkamatult korrutanud, et kohe-kohe on tulemas uus Watergate, nad on meile kinnitanud, et muretsemiseks ei ole põhjust, sest kohutav viirus ja rahvuslik viga president Trumpi näol eemaldatakse peagi.

Seega on meedia tegelenud kaks aastat järjest terve hulga võltsuudiste tootmisega, ent nende vale paljastavat senati luurekomisjoni põhjalikku raportit nad kajastada ei suvatse.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused