Trump versus kongresmenid: president süüdistas nelja naist Ameerika väärtuste vihkamises

Maailm,
©EPA/Scanpix
Skandaalsed naiskongresmenid.

Kolmapäeval esines Donald Trump 2020. aasta presidendivalimiste kampaania raames oma toetajatele Põhja-Carolinas, kus ta kritiseeris taas karmilt nelja naissoost kongressiliiget, kes Trumpi sõnul tegelevad Ameerika Ühendriikide hävitamisega.

Neli sisserändaja taustaga kongressiliiget, Alexandra Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib, Ayanna Pressley ja Ilhan Omar langesid Trumpi kriitika alla juba varem ja ta kutsus neid üles naasma oma päritoluriiki, kui nad Ameerika eluga rahul ei ole.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eriti karme sõnu kasutas Somaalia põgeniku Ilhan Omari kohta. „Ta suhtub põlgusega tublidese Ameerika tööinimestesse ja väidab, et meie riik on muutunud hoolimatuks,“ ütles Trump ja lisas: „Ma arvan, et mõnes mõttes nad [neli nimetatud kongressiliiget] vihkavad meie riiki.“

Trumpi kriitilised Twitteri postitused nelja kongressiliikme kohta on tekitanud tõelise pahameeletormi. Nii demokraadid kui ka paljud vabariiklased on nimetanud neid äärmiselt rassistlikeks, kuid Trump ise on kinnitanud, et ei kahetse oma kriitikat nelja nimetatud naise aadressil ja ta usub, et võidab selle poliitilise vaidluse suurelt.

„Kui inimesed tahavad meie riigist lahkuda, siis on neil vaba voli seda teha. Kui nad meie riiki armastada ei taha, kui nad ei taha meie riigi eest võidelda,“ ütles Trump. „Selles osas ei muuda ma oma arvamust kunagi.“

Lisaks kritiseeris Trump Põhja-Carolinas Greenville’is taas peavoolumeediat ning Robert Muelleri uurimist. Ehkki endise eriprokurör Robert Muelleri uurimise käigus ei leidnud kinnitust väide, nagu oleks mõni USA ametiisik või Donald Trumpi valimiskampaania liige teadlikult sooritanud kokkumängu Venemaaga, jätkatakse endiselt selle teema uurimist.

President Trump rääkis lisaks veel ka illegaalsest immigratsioonist, mis on tema praeguse (nagu oli ka eelmise) presidendikampaania üheks tähtsaimaks teemaks. Ta kritiseeris demokraatide soovi tõsta kulutusi illegaalide tervishoiuteenustele ja tõi näiteid illegaalide kuritegevuse kohta USAs.

Allikas: The Telegraph, Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused