Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump: Woodwardi raamat kubiseb valest ja laimust

-
07.09.2018
B. Woodwardi raamatu Hirm esikaas
© AP/Scanpix

USA president Donald Trump kuulutas reedel Twitteris, et veteranajakirjaniku Bob Woodwardi peatselt ilmuv raamat tema administratsioonist on pettus ja tsitaadid väljamõeldis.

“Woodwardi raamat on pettus. Ma ei räägi nii, nagu mind tsiteeritakse. Kui ma nii räägiks, poleks mind presidendiks valitud. Need tsitaadid on välja mõeldud. Autor kasutab raamatus kõiki trikke alandamiseks ja pisendamiseks,” säutsus president.

Raamat tuginevat sadadesse tundidesse ulatuvatele vestlustele Valge Maja ametnikega, kus Woodward kirjeldab, kuidas nõunikud püüavad takistada Trumpi ülemaailmset kaubandussüsteemi lammutamast, riigi julgeolekut õõnestamast ja sõdu algatamast.

Tähelepanuväärne on asja juures see, et reaalsuses pole USA alustanud ühtegi sõda ning ka majandus ja julgeolek on jätkuvalt tõusuteel. Kas Woodward on tõepoolest palju asju välja mõelnud ja tegu on presidendivastase infosõjaga, nagu ka New York Timesi hiljutine anonüümne artikkel? Kas propagandasõda maailma kõige demokraatlikumaks peetavas riigis on tõepoolest nii räpane nagu stalini südametunnistus? Inimesed on nõutud, mida tehakse järgmiseks, ons USA koguni uue kodusõja lävel?

Woodward ei avalda oma allikaid, kuid kinnitab, et rääkis paljude inimestega, kes töötavad või töötasid veel mõne aja eest Trumpi heaks.

Raamat “Hirm. Trump Valges Majas” peaks ilmuma 11. septembril.

SEOTUD LOOD: Kas New York Times korraldas infooperatsiooni Trumpi vastu?