Trumpi administratsioon on võtnud tagasi enam kui 800 Obama-aegset regulatsiooni

Donald Trump

USA president Donald Trumpi administratsioon jätkab oma lubaduse täitmist seoses president Obama ajal vastu võetud regulatsioonide läbivaatamise ja tagasivõtmisega. Sel nädalal teatas administratsioon, et on peatanud enam kui 800 Obama-aegset regulatsiooni.

Raporti kohaselt on Trumpi administratsioon viinud lõpule 469 planeeritud regulatsioonide tagasivõtmist. Tegemist on peamiselt regulatsioonidega, mis võeti vastu möödunud sügisel enne Trumpi ametisse astumist. Ametnikud on vaadanud läbi veel 391 regulatsiooni, mille osas on võetud vastu otsus edasiseks täpsemaks aruteluks. Plaanis on ka tühistada, läbi vaadata või edasi lükata umbes 300 energiatootmise ja keskkonnakaitsega seotud regulatsiooni.

Trumpi administratsioon on seega teinud esimese kuue ametis oldud kuu jooksul palju rohkem, kui esialgu lubatud ja likvideerinud iga ühe uue regulatsiooni kohta 16 vana.

„Tegemist on tõepoolest väga põhimõttelise regulatsioone puudutava reformiga ja ümberorienteerumisega regulatsioonide osas,“ ütles Neomi Rao Halduse ja Eelarve Büroost.

Tänu Trumpi administratsiooni jõupingutustele on hoitud regulatsioonide kulude pealt kokku miljardeid dollareid.

Allikas: Townhall      tõlkis ja refereeris Triin van Doorsalaer

FOTO: Scanpix

Kommentaarid