Presidendi mainet kahjustada üritanud lekitaja Comey võib kaela saada uurimise

Trump_Survival_Strategy_78323.jpg-00144

USA president Donald Trumpi advokaat Marc Kasowitz süüdistas FBI endist juhti James Comey’t, et too lekitas Valgest Majast infot ajakirjandusele kättemaksuks Trumpile. 

Portaali Breitbart andmetel teatas Kasowitz oma avalduses muuhulgas: „Valitsuses oli ja on endiselt neid, kes üritavad aktiivselt õõnestada administratsiooni, tehes seda salastatud ja olulise info valikulise ja ebaseadusliku lekitamisega. Comey on nüüd tunnistanud, et tema on üks neist lekitajatest.

Neljapäeval tunnistas Comey, et ta edastas ajakirjandusele ühepoolselt ja salaja presidendi memosid, millest vähemalt üks oli salastatud. Ehkki Comey kinnitab, et ta lekitas memosid vaid vastusena Twitteri kommentaarile, on avalike andmete kohaselt teada, et New York Times kommenteeris nimetatud memosid päev enne seda, kui need ilmusid Twitteri kommentaarina, mis lükkab ümber Comey vabanduse priviligeeritud info volitamata lekitamise kohta ja laseb sellel paista kättemaksuna.

“Me jätame kohaste võimuesindajate otsustada, kas selles osas peaks algatama uurimise. Nagu president ka ütles, tunneb ta end süüst täiesti vabastatuna ja nüüd, mil see vari ta pea kohalt on eemaldatud, on ta valmis innukalt jätkama oma agenda elluviimisega oma riigi huvides.“

FBI endine juht James Comey andis neljapäeval tunnistuse senatikomitee ees, kinnitades, et lekitas infot oma sõpradele ja andis loa lekitada sama infot edasi ajakirjandusele.

Allikas: Breitbart   refereerinud ja tõlkinud Triin van Doorsaler

Foto: Scanpix

Seotud lood: Trump: Comey tunnistus vabastas mu täielikult süüst 

Kommentaarid