Trumpi arvates peab USA oluliselt parandama oma tuumavõimekust

Maailm,
- Updated

USA peab oluliselt tugevdama oma tuumavõimekusi, ütles USA presidendiks valitud Donald Trump neljapäeval.

“Ühendriigid peavad oluliselt tugevdama ja laiendama oma tuumavõimekust, kuniks tuleb aeg, mil maailm on tuumarelvade asjus naasnud terve mõistuse juurde,” kirjutas Trump Twitters. Ta ei selgitanud, mida ta täpselt silmas pidas.

Tema avaldus on otses vastuolus president Barack Obama pehmema suunaga. President kutsus Prahas 2009. aastal peetud kuulsas kõnes üles tuumarelvade elimineerimisele.

USA-l on hetkel umbes 7000 tuumalõhkepead. Venemaal on paarsada rohkem.

Trumpi säuts tuli päev pärast kohtumist Pentagoni esindajatega, kaasa arvatud viitseadmiral James Syringiga, kes juhib raketitõrjeagentuuri. Arutelu keskendus erinevate relvaprogrammide kulude kärpimisele.

Pentagon tahab välja vahetada või moderniseerida kõik oma “tuumatriaadi” kolm osist – tuumarelva kandevõimega lennukid ja allveelaevad ning mandritevahelised raketid. Ekspertide hinnangul võib selle hinnaks järgmise 30 aasta jooksul kujuneda triljon dollarit.

AFP-BNS-UU

FOTO: AP/Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused