Trumpi jurist esitas tõendid valimiste ebakorrektsuse kohta võtmeosariikides

Maailm,
Mitu teed Bideni võidule.

President Trumpi jurist Rudy Giuliani ja teised Trumpi kampaania juristid esitasid neljapäeval argumentatsiooni selle kohta, miks olid 3. novembri presidendivalimised mitmes võtmeosariigis ebakorrektsed ning miks tuleks pöörata tulemused ümber Trumpi kasuks.

Giuliani sõnul on väidetava reeglite rikkumise osas olemas selge muster, mida kasutati valimispettuste läbiviimiseks demokraatide kontrolli all olevates linnades. Kirjateel hääletamine võimaldas demokraatidel korraldada võltsimisi suurtes linnades, kohtades, kus selline praktika nii kergesti välja ei tule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Järgnevalt kokkuvõte juristide esitatud tähtsaimatest süüdistustest.

1. Väidetavalt ei võimaldatud valimiste vaatlejatel olla juures, kui avati kirjateel saadetud valimissedeleid. Giuliani sõnul ei saanud vaatlejad kontrollida, kas kirjateel saadetud sedelid olid korralikult allkirjastatud. Tagantjärele on võimatu kontrollida ka kehtetuks loetud sedeleid, kuna need on hävitatud.

2. Väidetavalt täideti demokraatide juhitud maakondades seadusi erinevalt. Pennsylvanias, kus osariigi ülemkohus võttis vahetult enne valimisi vastu uued ja lõdvemad valimisseadused, lubati kaughääletamise teel valijatel oma sedeleid hiljem n-ö parandada, samas kui vabariiklaste poolt juhitud maakondades järgiti seadust täpselt ja sellist võimalust ei olnud.

3. Väidetavalt avastasid inimesed valimisjaoskonda jõudes, et keegi teine on juba hääletanud nende eest. Giuliani ütles, et Pittsburghis oli hulgaliselt inimesi, kes saabusid valimisjaoskonda hääletama, kuid kelle eest oli juba saadetud sedel kirja teel. Giuliani väidab, et demokraadid täitsid inimeste eest sedelid, lootuses, et nad ei tule valima.

4. Valimisametnikele öeldi väidetavalt, et nad ei pööraks tähelepanu vigastele sedelitele ja et nad lisaksid sedelitele tagantjärele sobiva kuupäeva. Giuliani tsiteeris ühe ametniku kirjalikku tunnistust, kes vandus, et tal kästi arvesse võtta ka vigased sedelid ja lisada sedelitele tagantjärele kuupäev, jätmaks muljet, et need ei saabunud pärast valimispäeva.

5. Kirjateel saadetud sedelid häälega Joe Bidenile – ja seda tehti ainult Joe Bideni häältega – lasti häältelugemismasinast läbi mitmeid kordi. Giuliani sõnul on neil olemas 60 tunnistajat Michiganist, kes kinnitavad, et sedelid vaadati läbi väga kiiresti ja need lasti masinast läbi 2-3 korda. Giuliani sõnul puudutab see 60 000 kuni 100 000 sedelit.

6. Wisconsinis võeti arvesse ka need kaughääletussedelid, mida ei olnud eelnevalt tellitud. Giuliani märkis, et Wisconsini osariigi seadused on kaughääletuse osas rangemad kui mujal. Sellest hoolimata võeti Milwaukee piirkonnas arvesse väidetavalt 60 000 kaughääletussedelit ja Madisoni piirkonnas 40 000 kaughääletussedelit, mida ei olnud eelnevalt valijate poolt tellitud.

7. Väidetavalt leidus hulgaliselt n-ö ülehääli, mõnes kohas ületas hääletajate arv isegi elanike arvu. Giuliani ütles, et eriti suur oli ülehäälte arv näiteks Michiganis ja Wisconsinis, mis võis olla ka üheks põhjuseks, miks Wayne’i maakonna valimiskomisjoni vabariiklastest liikmed ei olnud nõus sertifitseerima valimistulemusi.

8. Hääletusmasinad ja tarkvara kuuluvad väidetavalt ettevõtetele, millel on tihedaid sidemeid Venetsueela režiimi ja vasakliberaali George Sorosega. Sidney Powelli sõnul loeti ameeriklaste hääli ka välismaal ja Dominion Voting Systemsi masinate ning Smartmaticu tarkvara on tema sõnul kontrollitavad väljaspool USA-d, algoritme on võimalik manipuleerida ja tulemusi on võimalik muuta. Powell rõhutas eriti, et Smartmaticu omanike hulgas on kaks Venetsueela kodanikku, kellel on väidetavalt sidemeid Hugo Chavezi ja Nicolas Maduro režiimidega.

Trumpi juristide meeskonna sõnul on masinate puhul täheldatud statistilisi anomaaliaid, näiteks suure arvu Trumpi häälte lugemist Bidenile, ning neid anomaaliaid ei ole võimalik seletada teisiti, kui et tegemist on manipulatsioonidega. Väidetavalt kerkisid need anomaaliad esile varastel hommikutundidel, kui häältelugemine oli mingil põhjusel peatatud. Dominion Voting Systems ja Smartmatic on sellised süüdistused ümber lükanud.

9. Põhiseadus pakub lahenduse juhuks, kui valimispettused osutuvad tõeks. Jenna Ellise sõnul on meedia võtnud endale õiguse kuulutada välja valimiste võitja. Ta juhtis tähelepanu asjaolule, et põhiseaduses on ette nähtud selged protseduurilised kaitsemeetmed korruptsiooni ja välismaiste sekkumiste vastu. Giuliani sõnul usub kampaania, et olemas on piisavalt vigaseid hääli – võtmeosariikides rohkem kui pool Bideni ja Trumpi vahelisest vahest – ja et presidendil on endiselt võimalus võita.

Giuliani esitas kõik tõendid vande all antud kirjalikus vormis. Ta lisas, et mitmed kohtuasjad, millest on loobutud, olid esitatud eraisikute poolt, mitte kampaania poolt. Tema sõnul võivad veel lisanduda kohtuasjad Arizonases ja et kampaanial on andmeid valimisreeglite rikkumise kohta ka New Mexicos ning Virginias. Giuliani kritiseeris teravalt meediat valeinfo levitamise eest ning kinnitas, et Trumpi juristide meeskonnale on tehtud mitmeid ähvardusi.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused