Trumpi säuts tõi Lõuna-Aafrika valgete farmerite tapmised maailma avalikkuse ette

Maailm,
©Reuters/Scanpix
USA president osutab paljudele maailma probleemidele otse sõrmega.

Maailm peab taas USA presidenti Donald Trumpi tänama – ta tõi avalikkuse ette varju jääma kippuva probleemi valgest genotsiidist Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Neljapäeval süüdistas Lõuna-Aafrika Vabariik Ühendriikide presidenti rassiliste lõhede ülespaisutamises. Jutt on valgete farmerite maade hüvitamiseta sundvõõrandamisest ning vägivallast nende vastu, millest Trump Twitteris säutsus.

“Trumpi säuts oli meeltmööda USA valgetele natsionalistidele, kes aina rohkem võtavad jutupunktina üles Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) ja sealsed maaõigused,” kirjutab Postimees. Miks siis “valged natsionalistid”, kulla Postimees, kirjutage kohe “rassistid” – ainult et siis peab rääkima ka mustast rassismist!

Huvitav aga on Postimehe edastatav väitlus toimuva üle. “Mõned eksperdid viitavad kasvanud rünnakutele valgete farmerite vastu, teised vaidlevad, et tapetud farmerite arv on 20 aasta väikseim. Täpsetes arvudes pole üksmeelt, aga Lõuna-Aafrika suurima farmereid ühendava organisatsiooni andmed näitavad, et kui 1998. aastal tapeti 153 farmerit, siis järgmisel kümnendil keskmiselt 80-100 inimese vahel iga aasta. Seejärel hukkus kuni 2016. aastani aastas umbes 60 farmerit ja 2017.-2018. aasta jooksul on tapetud 47.”

«Mõrvad farmides peegeldavad ebaturvalisuse taset Lõuna-Aafrikas. Pole mingeid tõendeid, et vägivald on suunatud valgete farmerite vastu,» ütles Pretorias asuva Julgeolekuuuringute keskuse teadur Gareth Newham, kirjutab Postimees, lisades siiski Ameerika Ühendriikide rahvusvaheliste suhete ajakirja The National Interest seisukoha: “Teised ei ole nii optimistliku mõtlemisega nõus. Lõuna-Aafrika Vabariik on liikumas sotsiaalse ja majandusliku katastroofi suunas, nii nagu 18 aastat tagasi nende põhjanaaber Zimbabwe,”.

Kogu selle edastuse juures torkab silma vasakliberaalne küünilisus – ei arutleta mitte tapmiste kui ebainimliku nähtuse üle, vaid selle üle, kui palju neid mõrvu ikkagi on, kas nad ikkagi on valgete kui rassi vastu suunatud ja kas nad pole mitte seda ära teeninud.

Tundub, et vasakliberaalne maailm on nüüd vihase herilasena ärevile aetud – seni õnnestus musta rassismi ja genotsiidi Lõuna-Aafrika valgete vastu varjata, nüüd aga on see ilmsiks tulnud ja toonud kaasa eitamislaine. Postimehes võttis sõna ka lillelaps Heelia Sillamaa, kelle arvamus oligi otsene – valged on selle ära teeninud, neid tasubki raputada, mis on noore inimese puhul eriti jõhker.

Alljärgnevalt moment vasakliberaalide kontrolli all olevast sotsiaalmeediast – vihakõneleja kutsub üles valgeid tapma, moderaator aga selles midagi vastuvõetamatut ei leia. Tuttav ka meie Facebooki keskkonnast, eks?

Aga probleem on üles tõstatatud ja tänu selle eest Trumpile – ehk pannakse mustale rassismile siiski päitsed pähe! Või siis aidatakse Lõuna-Aafrika valgetel oma rassilisse keskkonda naasta – selliseid töökaid inimesi nagu buurid (ja ka anglolõuna-aafriklased), vajab kogu maailm.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused