Trumpi süüdistamine Vene-sidemetes oli Obama administratsiooni infooperatsioon presidendi kõrvaldamiseks

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Kolm Ameerika poliitikatippu: Donald Trump, Barack Obama ja Joe Biden.

Ameerika Ühendriikides on toimunud oluline pööre nn Vene kokkumängu asjus, millega süüdistati president Trumpi 2016. aasta presidendikampaania ajal koostöös venelastega.

Möödunud nädalal soovitas USA justiitsministeerium loobuda president Trumpi endise riikliku julgeoleku nõuniku Michael Flynni vastastest kriminaalsüüdistustest ja lõpetada tema kohtuasi. Tegemist on äärmiselt olulise arenguga, mis tõestab veel kord, et Trumpi süüdistamine kokkumängus venelastega oli algusest peale valeinfooperatsioon, millega üritati Trump n-ö rajalt maha võtta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mis on aga eriti šokeeriv (või siis ka mitte) – nüüdseks on saanud kinnitust ka tõsiasi, et Trumpi-vastast operatsiooni vedas endine president Obama administratsioon. Ja Obama pidi sellest ju teadlik olema, vastasel juhul tähendaks see seda, et tal puudus kontroll oma alluvate üle.

Townhall teeb ülevaate praegusest olukorrast ja hiljuti avalikuks saanud asjaoludest.

Justiitsministeeriumi poolt avalikustatud dokumendid kinnitavad, et president Obama teavitas endist asejustiitsministrit Sally Yatesi Michael Flynni ja Venemaa suursaadiku Sergei Kisljaki vahelisest telefonikõnest 2017. aasta 5. jaanuaril, mil Yates kohtus presidendiga ovaalsaalis.

Yates oli Valges Majas koos FBI tolleaegse juhi James Comey, CIA tolleaegse juhi John Brennani ja USA riikliku luuleteenistuse tolleaegse juhi James Clapperiga, et anda Obama administratsioonile salastatud teavet Venemaa tegevuse osas USA presidendivalimiste ajal. President Obamale lisaks viibis kohtumisel tema riikliku julgeoleku nõunik Susan Rice ja teised riikliku julgeoleku komisjoni liikmed.

Pärast briifingut palus Obama Yatesil ja Comey’il veel eraldi jutuajamiseks jääda ning rääkis siis, et on saanud teavet mainitud telefonikõne kohta. Ta ütles, et ei soovinud asja kohta täpsustavat infot, kuid et ta tegeleb teabe kogumisega selle kohta, kas Valge Maja peaks ehk kohtlema Flynni kuidagi teisiti.

See 5. jaanuari koosolek oli oma olemuselt kriitilise tähtsusega, kuna Obama andis seal ka edasised juhised. Ta tahtis olla kindel, et ametisse astuv Trumpi administratsioon ei saaks teada FBI vastuluuretööst nn Vene kokkumängu asjus. Selle teadmisega alustasid Obama ametnikud Vene kokkumängu väljamõeldistega kahjustama uut Trumpi Valget Maja. Obama ja suur osa demokraatidest uskus ju kuni viimase hetkeni, et Hillary Clinton võidab valimised. Nad eeldasid, et kogu see lugu pühitakse Hillary valimisvõidu puhul kenasti vaiba alla.

The Federalist selgitab, milliseid äärmuslikke samme Obama eesmärgi saavutamiseks astuti. Kõrged ametnikud hakkasid intensiivselt lekitama valikulist infot, mis toetas Trumpi ja venelaste koostöö vandenõuteooriat, ametisse astunud riiklik julgeoleku nõunik võeti pihtide vahele ja ametisse astuv justiitsminister pidi astuma tagasi. Operatsiooni iga olulise etapiga kaasnesid suured meedialekked, mis oli Trumpi maha võtmise üks olulisemaid strateegiaid.

Trumpi ametisse astuva administratsiooniga ei jagatud teavet Venemaa kohta ning Obama juhatusel muutsid lekked ja varitsused uue presidendivahetuse kaootiliseks, hirmutasid võimekaid inimesi administratsioonis töötamisest eemale ja muutsid efektiivse riigijuhtimise peaaegu võimatuks. Lisaks kahjustas see kõik riiklikku julgeolekut.

Venemaa kokkumängu vandenõu ajajoone täpsem analüüs näitab selget mustrit föderaalametnike käitumises, kes tegelesid Trumpi kampaania vastaste operatsioonidega. Samuti on siit näha, kui olulised olid nende strateegis meedialekked, mille abil takistati Trumpi alustaval administratsioonil normaalset riigijuhtimist.

Seda kõike tehti väga ilmselge põhjusega. Kõigepealt kasutas FBI kinnitamata uurimise tulemusi, nn Trumpi toimikut, et anda Trumpi kampaaniaametnikule Carter Page’ile õigus Trumpi kampaania järgi luuramiseks. Toimiku kokkupanemisega tegeles aga endine Briti luureagent Christopher Steele, kelle tegevus toimiku koostamisel rahastasid demokraadid ja Hillary Clinton ja kes tegelikult oli topeltagent, omades väga häid suhteid venelastega. FBI ei kontrollinud toimiku tõepärasust ilmselt mitte kunagi.

Allikas: Townhall

4 commentsOn Trumpi süüdistamine Vene-sidemetes oli Obama administratsiooni infooperatsioon presidendi kõrvaldamiseks

 • Avatar

  18nda suvel leidis Taavi Minnik julguse pilada pres Trumpi vastast nõiajahti demokraatia kantsis, meenutades Steeli toimikut ja võrreldes Postimehes Donald Pissinimelist Kopronymos-Pasanimelisega.

  „Meenub lugu Bütsantsi keisrist, Constantinus V-st, kes oli riigimehena igati pädev ning ka väejuhina kirjaoskaja. Kuid Constantinusel oli tüli munkadega, kes maksid talle kätte nii, et kirjutasid tema elulukku sisse selle, et kui Constantinust ristiti, siis ta olla kakanud ristimiskivile. … Constantinus, muidu igati asjalik valitseja, läks ajalukku munkade antud lisanimega Kopronymos-Pasanimeline. Vot teile näide ajaloolisest «fake newsist».“

  Munkade asemel on Donaldi vastased teadagi teised.

  • Avatar

   Obama, Hillary Clinton, Macrone Prantsusmaal olid/on Läänemaailma valitsejate – USA-EU suuroligarhide domineeriva maffiagrupeeringu & võimukeskuste & ideoloogide tankistid-marionettvalitsejad kõrgetel võimupositsioonidel.

 • Avatar

  Trump ja tema vastane sõda on tore ja pikk teema mida siin tõesti lahkama ei viitsi hakata – vabandust UU – muudki teha 😉
  Kuid – meenutaks, et ka kohalikud “meedia tähed” valgustasid EKRE ministreid oluliselt erinevalt kui eelnevaid ministreid.
  Kas hakkab valem silme või on EKRE veel liiga “roheline” poliitilises malemängus???

 • Avatar

  Kas ka meie peavool, kes on varmad ära trükkima igasugust cnn ja muu fake news Trumpi vastast lällutust ka nüüd obamagaet-i kohta artikli avaldab või on tegu nende jaoks “vandenõuteooriaga” (mida muideks oli hoopis vasakpoolsete vene kokkumängu hüsteeria)?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused