Trumpi tegemiste ja Brexiti pidev negatiivne kajastamine ei muuda fakti, et neid sündmusi enam väärata ei saa

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Boris Johnson ei pruugi peavooluajakirjanikele meeldida, aga Brexitit pidevalt tõrvates avastavad nad kord, et on raisanud energiat asjadele, mis lähevad nagunii oma teed.

Eesti peavoolumeedia Trumpi ja Brexiti vastasus, Ungari ja Poola vihkamine ning sellest lähtuvad lood ei ole enam kellelegi saladus.

Kui vaadata näiteks Postimehe portaali, siis seal on neid lugusid kohe kamaluga. Nii kirjutab Martin Kutti Boris Johnsoni kohta: usutav enesehävituslikkus. Ehk siis räägib ta Johnsoni “ettearvamatust ja jonnakast olemusest ning tema valmidusest silma pilgutamata katastroof esile kutsuda”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Miks ei kirjutata samalt tasemelt lähtudes näiteks Theresa Mayst, kes sooritas Brexitit Brüsseli näpunäidete järgi juhtides poliitilise enesetapu? Miks ei kirjuta Postimees midagi sarnast leiboristide liidrist Jeremy Corbynist, kes kaitseb avalikult Kuuba, Venetseueela ja teisi vasakpoolseid režiime ning islamiterrorismi, olles saanud ka süüdistusi antisemitismis?

Järgmise uudise vahendab Postimees CNN-ist, mis on teatavasti ka Trumpi-vastane meediakanal. Lugu aga räägib juba pealkirjast saati liberalistlikku keelt: “Putin ja Orbán mõjutasid Trumpi Ukraina küsimuses.”

Orban ehk võinuks Trumpi mõjutada, sest Ukraina ja Ungari suhted on Taga-Karpaatia ungarlaste pärast kehvad. Küll aga on väide, et Putin mõjutab Trumpi, ülimalt tendentslik.

Peavoolumeedia seostab Trumpi soovi, et Ukraina uuriks Joe Bideni poja Hunter Bideni tegusid, poliitilise rivaali “mustamisega”, jättes kõrvale selle, et Hunter Biden aitaski Ukraina oligarhidel raha riigist välja viia – tegu pole mitte mustamisega, vaid paljud demokraadid ongi Ukrainas väga hämaraid tegusid teinud, ning millal see veel välja tuua, kui mitte uute valimistel eel? Selleks, et see ameeriklased teaks tõde ja Clintonite korrumpeerunud kamp uuesti võimule ei pääseks.

Peavoolumeedia toob sageli välja väidetavaid sidemeid Orbani ja Putini vahel, kuid vaikib maha Macroni ja Putini kohtumised ning Prantsuse presidendi otsesed Putinit kiitvad ütlemised.

Kogu seda meediapropagandat võib aga iseloomustada ühe lausega – las koerad hauguvad, karavan liigub edasi. Sest elu läheb ajakirjanduse kiljumisest hoolimata edasi. Isegi kui veerud on täis libauudised nagu “USA senaatorid nõuavad Trumpiga seotud siseringitehingute uurimist” (BNS), ei mõjuta see eriti fakti, et praeguste gallupite järgi võidab järgmised presidendivalimised Trump – seda püütakse teda mustates paaniliselt ära hoida.

Sama pöördumatu on Brexit ja seda hoolimata Martin Kutti üllitisest – lahkulöömine on juba nii kaugele arenenud, et seda tagasi keerata on raske kui mitte võimatu. Toetaks siis EL-i jäämist mingid muudatused Brüsseli juhtimises, aga ei – need põhjused, mis sundisid Suurbritanniat eralduma, aina süvenevad.

Peavoolumeedia laulis omal ajal kiidulaulu “südamlikule” Angela Merkelile, kes ujutas oma maa migrantidega üle ja jooksutas nii ühiskonna kokku. Nüüd vajub Merkel tasapisi minevikku, kuhu kaob ilmselt ka “lõbus” Euroopa komisjoni esimees Jean-Claude Juncker.

Lõppkokkuvõttes võib nentida, et Eesti peavoolumeedia laulab endiselt kiidulaulu minevikuvarjudele – poliitikutele ja ideoloogiatele, mis vajuvad ajalukku, rünnates samas neid uusi tuuli, mis on maailmas tänu konservatiivide üha kõvemini puhumas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused