Trumpi “vene seos” osutus vene agendi poolt looduks

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Trumpi “Vene afääri” keskse tegelase Christopher Steele’i (pildil) allikaks oli Vene spioon.

Ameerika Ühendriikide justiitsministri William Barri ja senati justiitskomitee juhi Lindsey Grahami poolt avalikustatud teabe kohaselt oli Christopher Steele’i (Trumpi Vene afääri keskne tegelane ja toimiku autor) allikaks Vene spioon, keda FBI on nimetanud „ohuks riiklikule julgeolekule“ ning kelle suhtes viidi aastatel 2009 kuni 2011 läbi põhjalik uurimine.

Ühtlasi on teada, et FBI andmetel oli Steele’i allikas ka 2016. aasta detsembris läbi viidud FBI vastuluure uurimise sihtmärk ja andis FISA kohtus valetunnistusi. Samal ajal jätkas ta jälitustegevust Trumpi kampaaniaabi Carter Page’i vastu, keda FBI omakorda süüdistas Vene agendiks olemises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Steele’i toimiku peamiseks allikaks oli isik, keda on nimetatud võimalikuks „ohuks riiklikule julgeolekule“ + ta oli 2009. aastal FBI vastuluure uurimise objektiks. Uute andmete kohaselt olid need tõsiasjad Crossfire Hurricane [Trumpi Vene sidemete uurimismeeskond] uurimismeeskonnale 2016. aasta detsembris teada,“ kirjutab Graham.

2009. aasta mais alustas FBI uurimist Steele’i allika suhtes, kuna oli selgunud, et allikas oli võtnud ühendust kahe isikuga, kes olid seotud ühe Obama välispoliitilise nõunikuga, ning pakkunud salastatud teabe eest raha. FBI sai teada, et isik oli ühenduses ka Vene suursaatkonnaga USA-s ja tuttav Vene salateenistusele juba aastast 2006. Ühe küsitletu väitel küsis allikas temalt pidevalt infot ühe teatud sõjalaeva kohta.

Lindsey Graham on nimetanud seda komisjoni kõige „hämmastavamaks ja rängemaks“ avastuseks. Justiitsminister Barri sõnul tegeletakse informatsiooniga, kuid kokkuvõte teatud teemadest tehakse alles pärast prokurör John Durhamilt saadud kinnitust, et teave ei häiri pooleliolevaid uurimisi.

„Kuulus e-kiri, mille Susan Rice iseendale presidendi ametisse pühitsemise päeval saatis ja milles ta väidab, et president Obama sõnul tuli tegutseda ’vastavalt reeglitele’, on tekitanud väga suuri kahtlusi,“ ütles Graham. „Juhul kui tookordne uurimine viidi läbi ’vastavalt reeglitele’, siis olid need reeglid võetud Kremli reegliteraamatust.“

Justiitsminister Barr on nimetanud Durhami seniseid avastusi väga „murettekitavateks“ ning on ühtlasi öelnud, et olulised tõsiasjad avalikustatakse ilmselt juba enne novembrikuiseid valimisi.

Allikas: Townhall

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused