Tšehhi ja Poola saadavad Ungarisse abiväed

Maailm,
- Updated
Defend-Europe-QR-Code

Tšehhi saadab Ungarisse sõdureid ja varustust, Poola on juba saatnud ühe helikopteri, et aidata Ungaril oma riigipiiri kaitsta, teatas portaal HungarianAmbiance.

Portaali teatel saadab Tšehhi 25 sõdurit ja tehnika Ungarisse, aitamaks kaitsta Schengeni piiri. Aja jooksul võidakse Tšehhi kontingenti suurendada 100 või enama sõdurini, vahendas portaal Tšehhi kaitseministri sõnu.

Tšehhi sõdurid jäävad Ungarisse kaheks kuuks, kuid nende missiooniaega võidakse pikendada, teatas kaitseminister Martin Stropnický esmaspäeval Prahas. Vajadusel võib Tšehhi Ungarisse saata veel kümneid sõdureid ja politseinikke.

Poola saatis laupäeval Ungarisse kaheksaliikmelise helikopterimeeskonna ja ühe sideohvitseri, sõnas Poola piirivalve esindaja Joanna Rokicka.

Visegrádi riikide sõjaline abi Schengeni piiride kaitseks on vastavuses Euroopa Liidu piirivalveagentuuri Fortex ülesandega kergendada migratsioonisurvet Ungarile.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused