Tšehhi julgeolekuanalüütik: Euroopa peab olemas valmis ka moslemite interneerimiseks

Sõdurid Euroopa tänavatelSõdurid Euroopa tänavatel

Tšehhi julgeolekuanalüütik Lukáš Visingr hoiatab, et Euroopas on tulemas tõsisemad terrorirünnakud, kuid poliitikud ei taha tunnistada, et kontinent on sõjaolukorras.

Intervjuus telekanalile ČT24 ütles Visingr, et terrorirünnakuid on Euroopas seni läbi viinud peamiselt amatöörid. ISIS-e purustamise järel koju pöörduvad džihadistid on tema hinnangul ülisuur oht, sest nad on saanud hea koolituse ja korraldavad tõenäoliselt kordi hullemaid verevalamisi kui senised “üksikud hundid”, vahendab kansalainen.fi.

“Kui uus põlvkond [tagasipöördunud ISIS-e võitlejad] hakkab oma rünnakuid korraldama, on see palju hullem kui varem,” ütles Lukáš Visingr. “Peamiseks probleemiks on see, et enamik Euroopa poliitikud ei taha tunnistada fakti — Lääs on sõjaolukorras ja me peaksime sellele vastavalt ka tegutsema,” jätkas ta.

Julgeolekuanalüütiku sõnul võib sõjaolukord nõuda moslemite interneerimist, nagu Ameerika Ühendriigid tegid seda jaapanlastega Teise maailmasõja ajal.

“Kuigi enamikul moslemitest pole radikaalseid ja vägivaldseid vaateid, on Euroopa moslemikogukonnad riskikoht, kust sellised ohud tulenevad,” märkis Visingr, täpsustades, et  sõjas on demokraatia põhimõtted ja reeglid sageli piiratud.

Paljud poliitilised analüütikud on osundanud sellele, et kuigi terroriste võib tõesti olla vaid loetud protsent kõigist Euroopa moslemitest, on suurem osa kogukonnast toimuva suhtes ükskõikne või vaikselt soosiv, mistõttu pole pühasõdalastel mingi probleem moslemilinnaosades ennast varjata.

Kommentaarid