Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tšehhi plaanib immigrandid piirilt tagasi saata, migratsioonivastased jõud koonduvad

-
22.06.2018
Tšehhi peaminister Andrej Babis, Austria kantsler Sebastian Kurz, Poola peaminister Mateusz Morawiecki, Slovakkia peaminister Peter Pellegrini, Ungari peaminister Viktor Orban ( Visegrad Grupi (V4) kohtumisel Budapestis, Ungaris 21 juuni 2018
© AFP/Scanpix

Tšehhi on valmis hakkama migrante piirilt tagasi saatma, kui Saksamaa ja Austria seda teevad, nagu Saksa siseminister on välja pakkunud, ütles peaminister Andrej Babiš reedel 22.06.18.

Saksa siseminister Horst Seehofer hoiatas esmaspäeval, et annab kantsler Angela Merkelile 28.-29. juuni tippkohtumiseni aega rändevoole Euroopa Liidu tasandil lahenduse leidmiseks ja kui seda ei sünni, saab piiripolitsei käsu hakata migrante tagasi saatma.

Juba on tulnud selgeid signaale, et tippkohtumisel ühtsete üleeuroopaliste kokkulepeteni immigratsiooniküsimustes ei jõuta. “EL-i tippkohtumine järgmise nädala lõpus ei jõua üldises migratsiooniprobleemis lahendusele,” ütles näiteks Saksa valitsuse pressiesindaja Ulrike Demmer ja ennustas, et probleemi lahendamiseks hakatakse sõlmima kahe-, kolme või enamapoolseid leppeid.

“Me eeldame, et Austria rakendab samasuguseid meetmeid ja sel juhul teeme seda meiegi,” ütles Babiš.

“Sel juhul hakkab (Tšehhi) politsei piiripunkte jälgima, aga meil on ka kriisiplaan, mis näeb ette tolliohvitseride ja vajadusel ka armee rakendamise.”

Babiši arvates tuleks oliliselt suurendada EL-i piiriagentuuri Frontex volitusi. Babiš toetab kõlanud ettepanekuid tuua Frontexisse juurde tuhandeid töötajaid ja laiendada meetmeid ennetamaks migrantide EL-i jõudmist, kuid Frontex peab hakkama tõsiselt tööle.

“Ei ole võimalik raisata nii palju raha (Frontexile); et ta lihtsalt jälgiks illegaalset migratsiooni ja vaataks, kuidas smugeldajate maffia äri õitseb. Frontex peab tegutsema väljaspool Euroopat ja ka Euroopat tõeliselt kaistma” ütles Tšehhi peaminister.

“Lahendus on väga lihtne: paadid ei tohi merele minna.”

Itaalia on kinnitanud, et tema enam libaabiorganisatsioonide laevu oma sadamatesse vastu ei võta. Rooma kinnitusel võivad laevad Itaalia sadamatesse tulla, kuid võetakse seal aresti alla, et teha selgeks aluste juriidiline staatus, illegaalid aga saadetakse tagasi Aafrikasse.

Sloveenia hakkas just kokku panema immigratsioonivastast valitsust ja loodab peagi liituda Visegradi bloki, Austria ning loodetavasti ka Saksamaaga, kavatsuses mitte enam migrante vastu võtta. Janez Janša paremtsentristlik ja immigratsioonivastane SDS sai Sloveenias 3. juuni valimistel 90-kohalises parlamendis 25 kohta ja on parlamendi suurim erakond. Janša oli Sloveenia peaminister 2004.-2008. aastal ja kuulub Ungari peaministri Viktor Orbáni mõttekaaslaste ringi.

AFP – BNS