Tšehhi president kutsub üles saatma majandusmigrante maalt välja

Maailm,
- Updated
milos-zeman-2_1

Tšehhi president Milos Zeman kutsus üles saatma Euroopasse saabuvad majandusmigrandid Põhja-Aafrikas asuvatesse inimtühjadesse paikadesse või asustamata Kreeka saartele. „Olen selle poolt, et kõik majandusmigrandid saadetaks välja,“ ütles Zeman. Ta lisas, et tunneb kahtlemata kaasa sõjaõuduste käes kannatavatele süürlastele, iraaklastele ja teistele. „Kuid me ei räägi nendest inimestest, me räägime majandusmigrantidest,“ selgitas Zeman intervjuus Financial Times’ile.

Tšehhi president leiab, et Kreekas on hulgaliselt asustamata saari, kuid samas on Kreekal suur välisvõlg. Kui majandusmigrandid võiksid asustada osa neist saartest, oleks see Zemani meelest justkui välisvõla tasumine.

Zeman on kindel, et migrantide massilise Euroopasse saabumise ja džihadistide rünnakulaine vahel on selge side. „Ja inimesed, kes seda eitavad, eksivad,“ ütles Zeman.

Allikas: Politico (tõlkinud Triin van Doorsaler)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused