Tšehhi vastasseis Venemaaga lükkab ümber liberaalsete propagandistide väited

Maailm,
©Scanpix
Tšehh protesteerib Praha Vene saatkonna ees Kremli luureteenistuste tegevuse vastu Tšehhis.

Liberaalne Lääne meedia üritab väga tihti kompromiteerimise eesmärgil seostada nn Visegradi riike Venemaaga, näidates neid allumatuse eest Brüsselile justkui Kremli käpikutena – seepärast tasub alati jälgida nende riikide tegelikke suhteid Venemaaga.

Tšehhi võimud teatasid laupäeval, et saadavad riigis välja 18 Vene diplomaati, keda kohalik luure tuvastas kui Vene välisluureteenistuse (SVR) ja Vene sõjaväeluure (GRU) agente ning keda kahtlustatakse seotuses 2014. aastal toimunud plahvatusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tšehhi politsei otsib seoses 2014. aastal toimunud pommiplahvatusega kaht meest, kes kasutasid samu Vene passe, mida kasutasid topeltagent Sergei Skripali Suurbritannias mürgitada püüdnud isikud. Plahvatuses hukkus kaks inimest.

Moskva nimetas avaldust “vaenulikuks sammuks” ning väitis, et sellest kumab läbi “jälg” Washingtoni seotusest. “Soovis valmistada Ühendriikidele heameelt olukorras, kus USA Venemaale sanktsioonid kehtestas, Tšehhi võimud isegi ületasid oma õpetajaid tiigi teisel kaldal,” lisas ministeerium.

Nagu näha, pole tšehhid ka Brüsselile sageli vastandudes sugugi mitte Putini-meelsed. Poola aga on teatavsti eriti Vene-vastane – poolakad ei andesta Nõukogude Liidu õigusjärglasele Venemaale kunagi Katõni veretööd Teise maailmasõja aegu ega ka president Lech Kaczyński hukkumist ülikahtlases lennuõnnetuses Smolenski lähedal 2010. aastal.

Ungari suhted Venemaaga on samuti palju jutuks olnud, kuid need põhinevad rohkem majanduslikul pragmaatilisusel – ka madjarid ei andesta Venemaale 1956. aasta ülestõusu mahasurumist. Seega näeb Ida-Euroopa Venemaas pigem ohtu kui sõprust, seda ka siis, kui teiselt poolt kiusab neid Brüssel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused