Tsensuur jõuab kannule isegi neile, kes kaaluvad alternatiivsete platvormide loomist

Maailm,
- Updated
Apple hoiatus.

President Donald Trumpi Twitteri konto sulgemine ja jätkuv parempoolsete ning konservatiivsete vaadetega inimeste tsenseerimine suurte tehnoloogiahiidude (Facebook, Google, Twitter jt) poolt, on viinud uute alternatiivsete sotsiaalmeediaplatvormide tekkeni. Ka Donald Trump teatas oma eilses avalduses, et kaalub uue sarnase platvormi loomist.

Paraku jätkub tsensuur ka siin. Google näiteks on eemaldanud sotsiaalmeediaplatvormi Parler oma Play Store’ist, teatades, et äpp jääb keelatuks seni, kuni platvorm võtab tarvitusele karmid piirangud sõnavabadusele. Oma reedeses avalduses ütleb Google, et võttes arvesse praegust pakilist ohtu avalikule julgeolekule on Parler blokeeritud Play Store’is seni, kuni platvorm muudab oma piiramispoliitikat. Sellega on äpp eemaldatud kõigist Androidi telefonidest.

Samasuguse ähvardusega on tulnud välja ka Apple, kes nõuab Parlerilt Apple’i poolt mitte aktsepteeritud, kuid USA põhiseadusega kaitstud sõnavabaduse piiramist.

Parler on olnud App Store’is üks populaarsemaid äppe, mida on eriti palju laetud alla viimasel ajal, reaktsioonina teiste sotsiaalmeediaplatvormide nagu Facebook ja Twitter tsensuuri tugevnemisele. Apple andis Parlerile „kahtlase“ sisu eemaldamiseks aega 24 tundi ja esitas platvormile nimekirja nõudmistega, mida on nii lühikese ajaga võimatu täita.

Lisaks teatas Apple Parlerile, et App Store ei ole kunagi aktsepteerinud sisu, mille eesmärk on õhutada viha või teisi ebaseaduslikke tegevusi. Seda hoolimata tõsiasjast, et App Store ei ole keelustanud ei Facebooki ega Twitterit, olgugi, et mõlemat platvormi kasutavad Antifa, Black Lives Matter ja veel terve hulk grupeeringuid, kes tegelevad vägagi koordineeritult vägivaldse ja ebaseadusliku tegevusega.

Näiteks rühmitus nimega Rose City Antifa on korduvalt toetanud ja sekkunud vägivallatsemisse Portlandis, Oregonis. Ometi ei ole nende aktiivset lehte Facebookist eemaldatud. Ja see on vaid üks näide paljudest. Meeldetuletuseks, Portland on linn, mis on Antifa vägivaldse tegevuse all ilmselt kõige enam kannatada saanud. Ka praegu toimuvad seal regulaarselt mässud ning hiljuti ründas vasakäärmuslasest aktivist isegi demokraadist linnapead Ted Wheelerit, kes einestas rahulikult restoranis.

Ka teine alternatiivne sotsiaalmeediaplatvorm nimega Gab on Google Play Store’is ja Apple’i App Store’is eelnimetatud põhjustel blokeeritud.

Allikas: Breitbart

Loe ka Düstoopiline maailm: tehnoloogiahiidude türannia rullub lahti meie kõigi silme all ja Twitterist eemaldatud Donald Trump: kaalume võimalusi omaenda platvormi loomiseks

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused