Trumpi-vastane kampaania osutus bumerangiks: USA-s kogub tuure hoopis „Obamagate“

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Tundub, et sõbralikke käepigistusi pole kauaks. Praegune president Dolald Trump ja endine riigipea Barack Obama Valges Majas.

Hiljuti päevavalgele tulnud tõsiasi, et Trumpi-vastast operatsiooni 2016. aasta USA presidendivalimiste eel ja ajal vedas Obama administratsioon, on pannud Trumpi ja tema administratsiooni selle teemaga aktiivselt tegelema. Donald Trump kutsus üles küsitlema Obamat kongressi ees ja on nõudnud, et Obama ametnikud tuleks mõista viiekümneks aastaks vangi.

Trump on nimetanud oma endise riikliku julgeolekunõuniku Michael Flynni vastast tegevust Obamagate’iks ja väidab, et 2016. aasta lõpus ning 2017. aasta alguses toimunud presidendivahetuse ajal kuritarvitas Obama administratsioon oma poliitilist võimu Flynni ründamiseks. Lisaks on Trump lubanud võtta selle teemaks ka eelseisva valimiskampaania ajal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trump ütles intervjuus Fox Businessile, et Obama juhtivametnikud oleks pidanud juba ammu vangis istuma „Ja ma räägin siin 50 aasta pikkusest vanglakaristusest. Tegemist on tõeliselt häbiväärse juhtumiga. See on meie riigi ajaloo suurim poliitiline pettus.“

Ühtlasi soovitas Trump senati õiguskomisjoni vabariiklasest eesistujal Lindsey Grahamil kutsuda Obama tunnistusi andma. „President teadis kõike. President Obama ja tema asepresident Biden, nad teadsid kõike,“ ütles Trump Fox Businessile.

Ehkki USA seadused ei luba luurel omaenda kodanikke jälgida (seda tohib teha vaid välisriigi kodanikega) ja USA kodanike nimed tuleb raportites kinni katta, on USA valitsuses olemas ametkohad, mille täitjatel on õigus neid nimesid avalikustada.

Nüüdseks on selgunud, et Flynni kohta infot küsinud isikuid oli kokku 16 ja nende hulgas olid ka praegune demokraatide presidendikandidaat Joe Biden (tol hetkel Obama asepresident), FBI endine juht James Comey ja Samantha Power, USA endine saadik ÜRO juures.

Flynni süüdistati valetamises FBI-le selle kohta, et ta oli suhelnud Venemaa suursaadikuga. Ta tunnistas end süüdi, kuid hiljuti loobus USA justiitsministeerium kõigist Flynni vastu esitatud süüdistustest. Obama sõnul näitavat selline otsus, et õigusriik on ohus.

Trumpi toetajad on aga reageerinud Obamagate’ile väga raevukalt. Endise Valge Maja arsti ja  eruadmirali Ronny Jacksoni sõnul kasutas Obama riigi kõrgemaid valitsusliikmeid Trumpi järgi luuramiseks. „Iga süvariigi reetur tuleb oma nurjatute tegude eest kohtu ette tuua,“ ütles Jackson.

Samas väidab Bideni kampaania kõneisik, et Flynni juhtumi puhul järgiti kõiki tavapäraseid protseduure. „Kõik, kes väidavad vastupidist, valetavad.“ Kriitikud on süüdistanud Trumpi ka tähelepanu kõrvale juhtimises koroonakriisilt ja üha suurenevalt tööpuuduse probleemilt. Ka Lindsey Graham ei ole kindel, kas tal on võimalik tuua Obamat tunnistajapinki, kuid kutsus mõlemat presidenti õiguskomisjoni ette arutelule.

Allikas: The Telegraph

17 commentsOn Trumpi-vastane kampaania osutus bumerangiks: USA-s kogub tuure hoopis „Obamagate“

 • Avatar

  Objektiivis “saaga” üksikasjalik kirjeldus.
  Maailm juba ammugi ootab, millal Trump selle hundikarja rootsi kardinate taha saadab (leebemal juhul)…

  https://objektiiv.ee/trumpi-noiajaht-viidi-labi-obama-teadmisel/

  Tervitused ka Kadrioru asukale! Käeraudade kõlin USA-st peaks ka Katariina-paleesse kuulda olema…

  • Avatar

   Juba Mark Twain ütles oma Huckleberry Finni seiklustes Finni suu läbi, et ta ei tea ühtegi neegrit, kes ei valeta.Lugege!
   Huvitav, kuidas avaldataks nüüd see Twaini teos, ka Tom Sawyeri seiklused, seal on neegrite kohta üsnagi tabavaid ütlusi, aga ka head, muuseas.
   Kuid Pipi Pikksukk ja Kümme väikest neegrit (Agatha Christie) tehti ju ümber-“neeger” pidavat olema solvav mõiste.Tule taevas appi, neeger tuleb ju sõnast negro, mis tähendab musta.Aga mustadeks nad ju ennast peavad.
   Mis puudub Obamasse, siis oli ta üks kaasaja USA nõrgimaid presidente, kes viis näiteks USA kaitsevõime 8 aastaga alla ja lasi näiteks iraani sõduritel ameerika meremeeste üle irvitada.Ega Trumpi hüüdlause pole asjata: Teeme Ameerika jälle suureks!

  • Avatar

   Mina rääkisin oma arvamuses Mark Twainist ja tema märkustest neegrite kohta oma raamatutes, kuid see kommentaar on kadunud.Kuhu, UU?

   • Avatar
    Elmer Hill

    Krt küll, kuidas see kohe tagasi tuleb, kui ma küsin?Otsisin seda kolmkorda, kuid teda EI OLNUD, nüüd on.Varemgi on seda juhtunud.Kuidas küll?

  • Avatar

   No ja on sellest siis kasu kui üks vana neegrist näitleja vangi pannakse, realne kasu oleks siis kui Trump suudaks vangi panna mõne juudi miljardäri, kellel päriselt mõjuvõimu on.

 • Avatar

  USA võimupüramiidi tippu kuuluvate liberaalide-demokraatide vandenõu seadusliku presidendi ja USA demokraatia vastu laiemas mõttes, kukkus kolinal läbi. Teisiti see ei saanudki minna. —See võimukaaperduse katse on järjekordne tõestus liberaalide põhjatust alatusest.

 • Avatar

  Kas on nii raske mõista, kes valetavad ja kes mitte? Trumpi nimetas prohvet Kim Clement juba aastal 2007 oma Trompetiks, kes saab võitma presidendi valimistel ja olema “palvetav president”. Obamat aga nimetas Jumal juba siis “valetavaks vargaks”.
  Kes ei usu, kuulaku ise:
  https://www.youtube.com/watch?v=0puNcimaAUA
  https://www.youtube.com/watch?v=MZVPcKXxa-Q

 • Avatar

  Võib rääkida kokku igasuguseid pseudoteoorisid nii juutide kui nende kodumaa kohta. Teatavasti algab juudi ajalugu ja Aabrahamiga kes elas ca 2000 a enne Moosest kes juhtis rahva välja Egiptusest. Kuna Jumal on Looja määrab Tema kes kus elab ja kui pikalt. Kui Jumal otsustab et rahvad kes väänavad õigust ohverdavad lapsi ja ei usu Jehoovasse( ainus tõeline Jumal) siis pole teistel siin midagi ütelda. Jumal on teokraat mitte demokraat. Pealegi on ammu teada et parim riigi valitsemiskord on kuningavõim. Demokraatia ei kõlba kuskile. Selle koht on prügikastis. Juudid ei ole okupandid vaid õiglased omanikud kelle määras Jumal Looja ise. Kuna Jumal käskis need rahvad tappa kes elasid tõotatud maal. See kõik sündis 4000 aastat tagasi. Üks rahvas ei peaks teist orjastama. Aga kõik peavad Jumalat teenima.

 • Avatar

  Kas olete kunagi mõelnud kui ilusa numeroloogiaga on Trumpi võit, valimispäev oli 2017 7. november, täpselt 100 aastat päras oktoobrirevulutsiooni, peale mida juut lenin Venemaa verre uputas, USA-s mattis juut Soros meeletuid rahasid Clintoni valimiskampaaniasse et teha valgele rassile USA-s lõpp peale ja “purustada kõrgeim klaaslagi” aga siis tuli totaalne läbikukkumine.

 • Avatar

  Vanasti kutsuti religiooni “oopiumiks rahvale” teatud valitud seltskonna poolt kes tahtis ise OMA religiooni asemele istutada (ja see neil õnnestus aga see on juba erladi jutt). Tegelikult on oopium rahvale mitte religioon vaid DEMOKRAATIA. Poliitikute poolt levitatav valepropagnda nimetab demokraatiat raviks pea kõigile ühiskonna “haigustele” ja puudustele. Samas soovitaks meenutada ajalugu mis annab vastuse ka sellele konundrumile. Nimelt – mõiste ja valitsusnormi nimega demokraatia “leiutasid”/defineerisid Vanad-Kreeklased kes ka sellest loobusid peale paarisaja aastast katsetamist.
  Probellm on asja juures – demokraatia tähendab tõlkes rahva/hääle võimu ehk olukorda kus “valitseb” ja määrab see osa rahast kes oma seisukohta häälekamalt või siis jõulismalt suudab PEALE SURUDA. Kes alla jäävad peavad lihtsalt mänguga kaasa minema ja alistuma. Juba tollases Kreeks määratleti, et selline süsteem on olemuselt korruptiivne ja seda rohkem mida liigendatum on ühiskond. Ehk kui tegu on kogukondliku korraga on asi korras aga hetkest kui tekib kihistumine ehk tulevad rikkad ja vaesed läheb asi käest ära. Põhjus on lihtne – kellel on rohkem raha sellel on rohkem võimu kuna oma rahaga saavad nad osta hääli ja seda ka tehti.
  Nüüdne “demokraatia” ongi sisuliselt selline – täielikult perverteeritud süsteem kus isikud kes omavad (see kurikuulus 1%) piisavalt vahendeid lihtsalt OSTAVAD omale ühiskondliku konsensuse kasutades lausa teaduslikult välja töötatud metoodikat. Selline vaheküsimus – paljud teist on teadlikud sellisest asutusest kui Tavistocki Instituut? Asi nimelt selels, et antud asutus (algselt küll teise nime all) uurib inimese audio visuaalse ja verbaalse mõjutuse võimalusi nüüdseks juba vähemalt 200 aastat.

  Asi mida on vaja on VABARIIK – mitte puhtalt nimelisel nagu Eestis vaid reaalselt – kus igal kodanikul on hääl ja ta on seaduse ees võrdne mitte nii, et paksem rahakott või kuuluvus mingisse klikki annab sulle võimaluse karistusest pääseda.
  Kui omal ajal loodi Ameerika Ühendriigid siis selle asutajalt küsiti, et “millise riigi me nüüd siis tegime?” ja sai vastuseks – “me tegime vabariigi – kui meie järglased seda suduavad nii hoida”. Ja ngu elu näitas ei suutnud Ameerika Ühendriikide Vabariigile löödi matuse kellasi 1913 aastal kui ta kaotas om viimase iseseisvuse atribuudi ehk tema raha hakkas trükkima erapankade kartell nimega Föderaal Reserv. Mitte kunagi – kuni selle hetkeni ei räägitud midagi demokraatiast. Mitte ükski nn “asutav isa” ei maininud tulevase riigikorraga seoses demokraatiat. Ainult vabariik.

  • Avatar

   See ei ole mitte demokraatia, vaid plutokraatia. Lihtsalt plutokraadid üritavad ennast demokraatia sulgedega ehtida.
   Eriti hästi näha USA’s, kus valimiste tulemusi ennustatakse selle järgi, kui palju see-teine kandidaat valimiskampaania jaoks raha suutis kokku ajada.
   Aga paistab, et isegi USA’s on plutokraatidel vesi ahjus, demokraatia pressib peale.

  • Avatar

   Kui enamusel on õigus otsustada vähemuse üle, siis ei ole see mitte demokraatia, vaid enamlus, vene keeles BOLŠEVISM.

   • Avatar

    Ja kui vähemusel on otsustamisõigus enamuse üle, siis on see diktatuur!
    PS. Bolševismis ei otsustanud enamus. Loe-uuri, mil moel nad oma “enamuse” saavutasid! Kuna nad olid enamusele “pähe istumises” vähem rafineeritud kui liberastid&peded, siis ei tohiks sellest arusaamine raske olla.
    PS. PS. Vaata, mis rahvusest olid 1917 aastal Venemaal võimu haaranud tegelased. Nii tollase “partei” kui ka “valitsuse” lõviosa. Kas ikka olid enamuse esindajad!!!

 • Avatar

  Demograaafia on tulevik. Isegi kui Trump midagi aretab, ei muuda see fakti, et riigis on 130 miljonit mitte valget ja valgete enamus püsib ainult boomeritel. Noorte hulgas on valged juba vähemuses. USA on teada oleval kujul juba oma eksistentsi siuliselt lõpetanud. Millal see sarnaselt NLiidu lõpuga mingi dramaatilise vahejuhtumi taustal formaalselt lõpetatakse, see pole enam oluline. 200 miljonit valget muidugi kosmosesse ei lenda nii et ilmselt tekivad mingisugused valged enklaaviid ja mõni neist võib isegi tuumarelva omale krabada aga mingist superjõust ei saa enam juttugi olla. See selgitab ka praeguseid arenguid maailmas. Kogu segadus siin planeedil on lihtsast tõdemusest et kass on koolemas ja hiired tulevad urgudest välja.

  • Avatar

   No mingi kolmkümmend aastat on veel aega, asi ei ole veel täiesti tagasipäärdumatu, aga kõigepealt peab USA vabanema juudibolševismist, kõik need Soros, Bloomberg, Zuckerberg, Ellison, Larry Page, Sergey Brin, Bernie Sanders, CNN-i töötajad jne tuleks riigi õõnestmise eest vangi panna ja ülejäänud juutidele üheotsapilet kodumaale Israeli.

   • Avatar

    Iisrael ei ole juutide kodumaa. Sest pärast Egiptust ei läinud juudid mitte koju-kodumaale, vaid Kurat Jahve poolt nelle Tõotatud Maale. S.t. võõrale maale okupantideks.
    Ja ka Egiptuses ei olnud nad mitte orjad, vaid okupandid. Sest ma usun Egiptuse ajalugu (väga põhjalikult kirja pandud!) ja selles olevat Hüksoslaste dünastia osa rohkem kui Piiblit. Nii palju on siiski õige, et kui nad ei oleks seaduslike vaaraode eest põgenenud, siis oleks nad orjadeks tehtud.

   • Avatar

    … ja ashkenazid ei ole ka mitte semiidid…!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused