Tudengid nõuavad nn valgete Lääne filosoofide eemaldamist õppekavadest

Maailm,
- Updated

The Telegraphi andmetel nõuavad maineka Londoni ülikooli School of Oriental and African Studies (Orientalistika ja Aafrika uuringute kool) tudengid Lääne filosoofide nagu Platoni, Descartes’i ja Kanti eemaldamist õppekavadest.

Seda põhjusel, et tegemist on nn valgete filosoofidega. Ülikooli üliõpilasesindus leiab, et filosoofia kursustel ei peaks mitte domineerima valged filosoofid, vaid keskenduda tuleks peamiselt Aafrika ja Aasia filosoofidele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegemist osaga ülikooli laialdasemast nn dekoloniseerimise kampaaniast, mille eesmärgiks on tegeleda kolonialismi struktuurse ja epistemoloogilise pärandiga.

Suurbritannia haridusjuhid on teatanud, et ülikoolidel tuleb arvestada sedalaadi tudengite nõudmistega, ükskõik kui põhjendamatud need ka on. Nimelt on valitsus teinud ettepaneku seada tudengite rahuolu reitingutesüsteemi keskseks mõõdupuuks. Kriitikute arvates võib see aga tugevalt õõnestada akadeemilist ausust.

Filosoof sir Roger Scruton leiab, et tudengite niisugune nõudmine viitab nende ignorantsusele: „Ei ole ju võimalik jätta kõrvale ühte tervet intellektuaalset suunda ilma seda uurimata, ja üsna ilmselt ei ole nad uurinud, mida peetakse silmas valge filosoofia all.“

„Kui nad tõesti arvavad, et Kanti „Puhta mõistuse kriitika“ kerkis esile kolonialismi kontekstis, siis sooviksin sellest lähemalt kuulda,“ lisas sir Roger Scruton.

Buckinghami ülikooli viitserektor sir Anthony Seldoni meelest on olemas tõsine oht, et poliitiline korrektsus ületab igasugused piirid. „Me peame mõistma maailma nii nagu see oli, mitte kirjutama ajalugu ümber selliselt nagu mõned sooviksid, et see oleks olnud.“

School of Oriental and African Studies üliõpilasesinduse sõnul on ülikooli dekoloniseerimine ja nn valge institutsiooni vastu astumine selle õppeaasta olulisim eesmärk.

Allikas: The Telegraph (tõlkinud Triin van Doorslaer) 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused