Tudengitele oma peaga mõtlemist õpetavad õppejõud lahkuvad vasakpoolsetest ülikoolidest

Maailm,
©Scanpix
Portland oli möödunud suvel marksistliku mässu üks keskusi. Pilt on illustratiivne.

USA vasakideoloogiaga üleujutatud ülikoolid hakkavad kaotama õppejõude, kelle jaoks on seal õpetamine võimatuks muutumas.

Portlandi ülikooli professor Peter Boghossian astus kolmapäeval ametist tagasi, väites, et kool on muutnud intellektuaalse uurimise võimatuks, ning et ülikooli õpilasi ei õpetata mõtlema, vaid “õpetatakse jäljendama ideoloogide moraalseid dogmasid.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma teatan teile täna, et astun tagasi Portlandi osariigi ülikooli filosoofiadotsendi ametikohalt,” ütles oma tagasiastumisavalduses Boghossian, kes on viimasel kümnendil Portlandi osariigis filosoofiat õpetanud.

Boghossian lisas, et on kutsunud oma klassidesse esinema laia valikut külalisõppejõude alates „lamemaalastest kuni kristlike apologeetideni, globaalsetest kliimaskeptikutest Wall Street Streeti pooldajateni”.

Professor ütles, et ta tegi seda mitte sellepärast, et ta nende maailmavaatega nõustuks, vaid eelkõige seetõttu, et ta soovis nii panna õpilased mõtlema ja järeldusi tegema, mida vasakülikoolides ammu enam ei tehta – seal õpetatakse vaid dogmasid.

„Nendes inetutes ja rasketes vestlustes olen lõpuks näinud parimat, mida meie õpilased suudavad saavutada: uskumuste kahtluse alla seadmist, austades samal ajal usklikke; rasketes oludes hea tuju säilitamist, ja isegi meelemuutust,” selgitas Boghossian.

“Õpetamise eesmärk on panna oma õpilased mõtlema ja konkreetsete järeldusteni jõudma,” lisas ta. “Aga kivi kivi haaval, “brick by brick”, on ülikool sellise intellektuaalse uurimise võimatuks teinud. Minu ülikool ohverdas akadeemilisuse ideoloogiale. Nii et täna ma lõpetasin.”

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused