Tuntud kolumnist hoiatab kliimaäärmusluse eest ja tõdeb, et just inimene on Maa eriliseks muutnud

Maailm,
©Reuters

Maarja Vaino artikkel Postimehes „Laste kliimasõda“ osutab, et Eestis on säilinud kliimahüsteeria olukorras ka terve mõistusega arvajaid. Kui kõigis meediakanaleis pommitatakse lugejaid-vaatajaid hüsteeritseva Greta Thunbergi pildi ja kõnega, siis keegi esindab siiski ka kriitilist meelt.

Maarja Vaino hoiatab, et Thunbergi eestvedamisel toimuv keskkonnateema võib muutuda farsiks ning meenutab üha rohkem mingit karnevali või sõud. Analoogia 1212. aastal ennast uueks Mooseseks kuulutanud laste ristisõja vedaja 13-aastase karjapoisi Étienne’iga on üsna sarnane.  Kavandatakse ju meilgi midagi taolist eeloleval reedel kliimastreigi nime all. Lapsed koolist ära ja tänavaile protesteerima, ilmselt üldse aru saamata, mille pärast.

„Alaealiste laste kasutamine sõjas või poliitilises heitlus on minu meelest amoraalne ja praegune nn kliimasõda ei erine selles teistest sõdadest. Lisaks kardan, et ka neid lapsi ähvardab ülekantud tähenduses orjaks müümine, sest on päris selge, et kogu kliimamäss on orkestreeritud ega toimi spontaanselt,“ kinnitab kolumnist Maarja Vaino.

„Kui kliimamuutusega seotud teemad sünnitavad dogma, mille üle ei tohi isegi arutleda, siis jookseb asi kiiresti rappa,“ tõdeb ta.

Maarja Vaino kinnitab, et inimene on midagi nii erilist, et just teda tuleb ennekõike hoida ja kaitsta. Inimese loodud kultuur ja teadus on muutnud Maa eriliseks. „Kui praeguse laste ristisõja tulemusel loodetakse luua uus inimene, mida on proovitud nii palju kordi enne maailma ajaloos, siis võib juba ette näha selle läbikukkumist,“ väidab ta.

Maalehes aga veab sotsiaaldemokraat Hannes Rumm kihla, et Greta Thunberg saab Nobeli rahupreemia. See kirjutis osutab, kui erinevalt võidakse ka Eestis tõlgendada meie peale väljaspoolt voolavat, ja sageli manipuleeritud teavet.

Samuti väidab Rumm, et olevat lavastatud need fotod, kus Greta Thunberg embab miljardärist George Soros. Kas ta tegelikult embas, on ehk küsitav, kuid kahtlemata on rootslannast autistliku teismelise tegevuse taga on olnud mitu rahvusvahelist fondi, kelle seas väidetavalt ka Sorose Open Society.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused