Tuntud USA senaator: liberaale ühendavast Antifa liikumisest on saanud vihane ja sallimatu terroristlik organisatsioon, mis tuleks keelustada

Fašismi vastu võitlevast Antifast on saanud terroristlik organisatsioon, mille liikmed on vihased ja sallimatud radikaalid, kes viivad oma äärmuslikku agendat ellu agressiivset vägivalda kasutades.

USA vabariiklasest senaator ja vabariiklaste endine presidendikandidaat Ted Cruz tahab keelustada fašismivastase Antifa liikumise, nimetades seda terroristlikuks organisatsiooniks.

Ted Cruzi eestvedamisel koostatud resolutsioon (loe originaalteksti siit!) kutsub USA senatit üles nimetama Antifat siseriiklikuks terroristlikuks organisatsiooniks; mõistma ühemõtteliselt hukka Antifa grupeeringute vägivaldsed aktsioonid; toetama seda, et ükskõik milline grupeering või organisatsioon USAs saaks väljendada oma arvamust ilma vägivallata ja ähvardusi esitamata.

Resolutsiooni kaasautor senaator Bill Cassidy ütles neljapäeval oma avalduses:„Antifa liikmed on terroristid, vägivaldsed türannid, kes n-ö võitlevad fašismi vastu tegutsedes ise fašistidena, seda liberaalsete privileegide kaitse all.“

Senaator Cruz nimetas Antifat terroristlikuks organisatsiooniks, mille liikmed on vihased ja sallimatud radikaalid, kes viivad oma äärmuslikku agendat ellu agressiivset vägivalda kasutades.

Vägivallatsemise tõenditena viitasid senaatorid Antifa erinevatele agressiivsetele aktsioonidele, nagu näiteks USA immigratsiooni ja tolliameti peakontori ümbruse okupeerimine, ameti töötajate kohta isikliku teabe levitamine internetis ja videole jäädvustatud konservatiivse ajakirjaniku Andi Ngi ründamine Portlandis toimunud demonstratsiooni ajal.

Eestis edendavad Antifa jutupunkte eelkõige sotsiaaldemokraadid, Reformierakond ja liikumine “Kõigi Eesti”. Füüsilise vägivalla kasutamiseni ei ole nad (veel) jõudnud.

UU

Kommentaarid