Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Türgi ähvardab tungida üle Süüria piiri

-
30.06.2015
Turkish army tanks take up position on the Turkish-Syrian border near the southeastern town of Suruc in Sanliurfa province

Türgis on kokku kutsutud riigikaitsenõukoda, et arutada vägede viimist Süüriasse, seal puhvertsooni loomist ja kurdide riigi tekke peatamist, vahendab The Telegraph.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan on kohalike väljaannete teatel andnud loa Süüria valitsusvägede ja Islamiriigi armeega võitlemiseks, ning ka parlament on sellega nõustunud. Sissetungiga loodaks puhvertsoon Süüria põgenikele ja kaitseks Islamiriigi eest, kuid Erdoğan on andnud mõista, et tegelik eesmärk on peatada iseseisva kurdide riigi loomine.

Kurdid on nimelt Süüria kodusõja käigus enda kontrolli alla võtnud suure osa riigi põhjapoolsetest piirialadest. “Me ei luba kunagi sellise riigi teket Süüria põhjaosas ja meie lõunaosas,” teatas Erdoğan nädalavahetusel. “Me jätkame oma võitlust selle vastu, ükskõik, mida see maksma läheb.”

Samuti on Türgi juba varem nõudnud rahvusvaheliste vägede kontrollitava puhvertsooni rajamist Süüria põhjaosas. Türki on saabunud juba ligi kaks miljonit sõjapõgenikku – rohkem kui ühtegi teise maailma riiki.

Ööl vastu esmaspäeva kohtus Türgi riigikaitsenõukogu, et arutada sissetungi Süüriasse. Meediale antud lühikestest kommentaaridest selgub, et Türgi ähvardab Süüriasse paigutada 18 000 mehest koosneva üksuse, ning rünnak võib aset leida juba sel reedel.