Türgi kasutab taas migrante Euroopa ähvardamiseks – ja see ongi trump uusosmanite tagataskus

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Süüria põgenike laager Türgis Nizipis.

Türgi ähvardab taas Euroopat migrantide uputusega. Kuna tuhanded inimesed põgenevad Süüriast Idlibi pommitamise eest, hoiatab Türgi president Erdogan, et Türgi ei ole võimeline uue põgenikelainega toime tulema, kirjutab Deutsche Welle.

Hetkel peatub Türgis ligi 3,7 miljonit Süüria põgenikku, mis on maailma suurim põgenikekogukond. Türgi pelgab, et uus massiline põgenemine Idlibi provintsist, kus elab 3 miljonit inimest, võib osutuda Türgile liialt koormavaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pühapäeval Istanbulis kõneledes ütles Erdogan: „Kui vägivald Idlibis ei lõppe, kasvab see [põgenike] arv veelgi. Sel juhul ei suuda Türgi niisuguse põgenike hulgaga üksi hakkama saada.“ Ta lisas: „Meile avalduvat negatiivset survet hakkab tundma ka Euroopa, eriti Kreeka.“ Ühtlasi hoiatas ta, et 2015. aasta migratsioonikriisi kordumine on vältimatu. „Kutsume Euroopa riike üles kasutama oma energiat Idlibi tapatalgute peatamiseks ja mitte Türgi kritiseerimiseks Süürias ette võetud legitiimsete sammude pärast,“ teatas ta.

See ei ole esimene kord, kui Türgi ähvardab Euroopat migrantidega üle ujutada. Sarnaseid ähvardusi võis kuulda ka sügisel, mil Türgi nõudis Euroopa riikidelt toetuse suurendamist. Augustis aga teatas Türgi siseministri Süleyman Soylu „Me seisame silmitsi ajaloo suurima migratsioonilainega. Kui me otsustame avada oma piiri migrantidele, ei suuda ükski Euroopa valitsus enam püsida kauem kui kuus kuud. Soovitame neil meie kannatust mitte proovile panna.“

Hiljuti teatas aga Erdogan vastuseks Euroopa Liidu sanktsioonikavale, et Ankara võib vabastada kõik äärmusrühmituse Islamiriik (IS) liikmed, kes tal praegu Türgi vanglates on.

Allikas: Deutsche Welle, Voice of Europe

2 commentsOn Türgi kasutab taas migrante Euroopa ähvardamiseks – ja see ongi trump uusosmanite tagataskus

 • Avatar

  Türgi ON islamistlik riik ja seega SOBIMATU Euroopa kultuuriruumi – meenutagem või seal toimund KRISTLIKE armeenlaste genotsiidi.
  Samuti EI TOHI unustada, et Türgi annab oma panuse pommitades Süüriat – lisaks NATO-le ja USALE – ja see on PEAMINE põhjus põgenike voolule.
  Ei tohi minna teiste õuele kaklema – siis ei ole põhjust tulla kaklema sinu õuele – ega keegi ometi arva, et moslemid tulevad siia sulanduma!!!
  Need suured sallivus-tolerastid armastavad pröögata, et “kõik ju pole äärmuslased”, kuid UNUSTAVAd mis kirjas islami doktriinis.
  Islam on PERMANENTSES sõjas kuni selle hetkeni kui kõik mitte moslmid on kas maha löödud või islamissse astunud.
  Vastuseks, et mis vahe on radikaalsel ka moderaalsel moslemil – on see, et viimane hoiab sind kinni kui esimnee tapab.

 • Avatar
  Vello Kukk

  EL ongi lootusetu. Miks peab Türgi etendama ELi piirivalvet?
  Tehku endal prrivalve, siis ei saa igasugused ükle piiri. On ikka äärmine jultumus süüdistada Tütgit, kes on migrandid EL piirist eemla hoidnud. Mis on Türgi selle eest saanud?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused