Türgi läheb vana rivaali Kreeka suunal aina agressiivsemaks

Maailm,
©AP/Scanpix
Türgi eriüksuslane Evrose ehk Maritsa piirijõel.

Kreeka teatel on Türgi sõjavägi ja politsei okupeerinud alaliselt väikese maa-ala Kreeka territooriumil. Tegemist on Kreeka ja Euroopa Liidu suveräänsuse jõhkra eiramisega. Okupeeritud maariba asub Kreeka-Türgi piiril jooksva Evrose jõe kaldal Ferese piirkonnas.

Kreeka on juba mõnda aega pidanud hoidma Türgi piiril sõdureid ja politseinikke, et takistada Türgist Kreekasse valguvaid migrandimasse. Migrandid liiguvad Euroopa poole sageli Türgi piirivalve ja politseinike toetusel, kuna Türgi president Recep Erdoğan teatas veebruaris, et ei kavatse Türgi territooriumil peatuvaid migrante Kreekasse suundumisel enam takistada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kreeka sõjaväe uudisteportaali andmetel algas türklaste kõige hiljutisem sissetung sellega, et umbes kümme Türgi sõdurit ja turvatöötajat panid vaieldava ala juures üles ühe telgi. Pikkamööda kogunes sinna aga üha enam sõdureid ja sinna tekkis laager.

Kreeka-Türgi piiri eraldusjooneks selles kohas on Evrose jõgi, mille looduslik säng muudab erosiooni ja muude loodusnähtuste tõttu aeg-ajalt oma kuju. Selle tagajärjel on osa Kreeka territooriumist nüüd ka jõe idakaldal, ehkki türklased keelduvad seda tunnistamast ja peavad neid alasid endale kuuluvaks.

Kreeka sõjavägi saatis vaidlusalusesse regiooni kohale spetsialistid ülesandega uurida, kuidas laiendada julgeolekumeetmena Evrose jõe tammi. Nii õnnestuks luua barjäär, mis muudaks jõe ületamise migrantidele keerulisemaks. Türgi on keeldunud igasugusest koostööst territooriumi täpsustamise ja jõetammi laiendamise osas.

Maariba okupeerimine Evrose jõe kaldal tundub olevat järjekordne samm, millega türklased üritavad avaldada survet oma naaberriigile. Viimastel nädalatel on Türgi hävitajad ja sõjalaevad korduvalt sisenenud Kreeka õhuruumi ja territoriaalvetesse ning Türgi sõdurid on piiril kreeklaste suunas isegi tulistanud.

Allikas: Voice of Europe

4 commentsOn Türgi läheb vana rivaali Kreeka suunal aina agressiivsemaks

 • Avatar

  See Erdogan on üks ülbe aferist, venelasi kardab sest jaks ei käi üle aga kreeklasi peedistavad juba sajandeid.

 • Avatar
  Mõttekoda

  Türgi mängib kameeloni mängu ja arvab,et usa tuleb NATO-ga appi kuid Venemaaga on tal ka 1 kana kitkuda /lennuki alla tulistamine/ Türgi on potentsiaalne intrigant ka sõja õhutaja! Erdogan arvab endast liiga palju.

 • Avatar
  Impeeriumi peieline

  Tegemist on selge konflikti ja aktiivse kriisiga EU liikmesmaa ja Türgi suhetes. Miks ei visku EU “kõrge välispoliitililise esindaja” ja pabertiigrit kokkuliimivad euromixserid otsekohe Kreeka kaitsele ?

 • Avatar

  See on siis EL suhtumine oma piiridesse? Selline liit küll mingit kindlustunnet ei tekita.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused