Türgi näitab Prantsusmaa terrorirünnakute järel üles kahekeelsust

Maailm,
©Scanpix
Prantsusmaa on saanud islamiterrorismi sihtmärgiks.

Helsingi Ülikooli filosoofiadoktor Maria Pakkala on oma uurimuses “Islamistliku Lääne-vastasuse juured ja pärand” öelnud, et moslemid harrastavad oma diskursuses kaksikmoraali, rääkides Läänele seda, mida too kuulda soovib, hoides samas oma tegelikku sõnumit oma kogukonnas.

Täna paistab see välja Türgi käitumises, kes on teatavasti üks suurimaid islami levitajaid. Türgi mõistis neljapäeval hukka noarünnaku Prantsusmaal, milles hukkus kolm inimest ja väljendas oma solidaarsust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me mõistame jõuliselt hukka rünnaku, mis viidi täna läbi Notre-Dame’i kirikus Nice’is,” teatas välisministeerium avalduses, väljendades ohvrite sugulastele kaastunnet.

Tasub vaid vaadata mõne päeva taguseid uudiseid. Eile ütles Prantsuse valitsuse pressiesindaja Gabriel Attal, et Prantsusmaa jätkab Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani kriitikast hoolimata võitlust islamiäärmusluse vastu ega lase destabiliseerimis- ja hirmutamiskatsetel end väärata.

Erdoğan on juhtinud kampaaniat Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni vastu, kes kaitses õigust pilada religiooni pärast prohvet Muhamedist karikatuure näidanud õpetaja jõhkrat mõrva Pariisi eeslinnas. Esmaspäeval liitus Türgi liider Araabia maailmas kõlanud üleskutsetega hoiduda Prantsuse kaupade ostmisest.

Erdogan näib arvavat, et tema, aga ka Iraani, Pakistani, Bangladeshi ja teiste islamimaade Prantsuse-vastasus ei õhuta radikaalseid moslemeid kuritegudele. Pigem aga on Türgi algatatud vihakampaania oma maad islamiinvasiooni eest kaitsva president Macroni õhutanud Prantsusmaa moslemeid ise nuge kätte võtma.

Nii ei loe Türgi presidendi kaastundesõnad mitte midagi, kui Erdogan ässitab kogu islamimaailma Pariisi vastu üles ja äärmuslased seepeale kõrisid lõikama asuvad. On ju rünnakud sagenenud just pärast Türgi seisukohavõtte.

Taas sõna Maria Pakkalale: “Lääs on teinud vea sellega, et peab moslemeid mittevägivaldseteks mõõdukateks ja äärmuslasteks, lootes esimeste abiga teisi neutraliseerida. Tegelikult on juba ka “mõõdukate” seas täiesti valitsev arvamus, et Lääs on manduv, ta on süüdi moslemite halva olukorra eest ja haub islamimaailma vastu vandenõusid – nii arvab suur osa Lääne moslemiühiskonnast.”

Põlissoomlaste erakonna esimees Jussi Halla-aho aga hoiatab selle eest, et islamilt kui sallimatult religioonilt vastutust ei võetaks: “Kui vägivaldne islamism ei esinda islamit, siis miks rünnakut vägivaldse islami vastu tõlgendatakse alati rünnakuks islami vastu?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused