Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Türkmenistani valitseja käskis täna kustutada üle poole sajandi lõõmavad Põrgu Väravad!

-
08.01.2022
Põrgu eeskoda

Türkmenistani televisioon teatas täna, et Türkmenistani president Gurbanguly Berdimuhammedow käskis leida mooduse et kustutada Karakumi kõrbes asuv gaasikraater, mida tuntakse maailmas Põrguväravate nime all.

Kraater ametliku nimega Karakumi Sära asub Darvazis, 260 kilomeetri kaugusel pealinnast Aşgabatist. Gaasiaugu diameeter on 60 meetrit, sügavus – 20 meetrit. Seda peetakse Türkmenistani üheks peamiseks vaatamisväärsuseks, kuid seal põleb maha nii tohutu hulk gaasi, et Greta Thunberg saaks kreepsu.

Üle poole sajandi tagasi süütasid kraatri pooletoobised nõukogude geoloogid, kes avastasid seal gaasi. Puurimistöö käigus varises maa-alusesse õõnsusesse nii pinnas kui ka kogu varustusega puurtorn ja geeniustest teadlased otsustasid suure vihaga, et panevad vastiku augu põlema. Seda põhjendati sooviga vältida inimeste ja põllumajandusloomade mürgitamist gaasiga.

Kuid tuli enam ei kustunudki. Nüüd läheb türkmenbaši Gurbanguly Berdimuhammedow inimkonna ajalukku sellega, et sulgeb Põrgu Väravad.

Ivan Makarov