Tutvu: kas Saksamaa immigratsioonivastase AfD seisukohad EL-i ja islamiseerimise suhtes on õiged?

Maailm,
©EPA/Scanpix
AfD esimees Alexander Gauland esinemas.

Kuigi Eesti kartellierakonnad väidavad, nagu esindaks EKRE vaid mingit tagurlikku ideoloogiat, on selline mõtlemine Euroopas tugevnemas.

Saksamaa immigratsioonivastane erakond Alternative für Deutschland (AfD) on välja toonud Dexiti idee, öeldes, et nende võimule saades astutakse EL-ist välja, kui Brüssel ei võitle kontinendi islamiseerimise vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Enne mais toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi ilmunud partei manifest ütleb, et islam on „oht Euroopale”.

AfD, mis on tänu sisserändajate uputusele Saksamaal tõusnud juhtivaks opositsioonierakonnaks, väidab, et EL on poliitilise eliidi poolt ebademokraatlikuks muudetud. Dexit oleks erakonna hinnangul küll viimane abinõu, kuid partei toetaks seda, kui tema reforminõuded ei ole järgneva viie aasta jooksul täidetud, ütleb manifest.

„EL on muutunud ebademokraatlikuks konstruktsiooniks, mida okupeerivad poliitilised klassid ja mida kujundavad läbipaistmatud ning kontrollimatud bürokraadid. EL-i organite demokraatlik kontroll on täiesti ebapiisav ja Euroopa Kohus ei võta seda rolli tõsiselt, vaid laiendab EL-i volitusi riikide suveräänsuse arvelt,” öeldakse AfD dokumendis. „Kui meie põhilised reformiettepanekud ei muutu järgmisel seadusandlikul perioodil reaalsuseks, siis usume, et Saksamaa peab EL-ist lahkuma või selle lõpetama ja uue Euroopa majandusühenduse leidma.”

EL-i valimised toimuvad mais, mis tähendab, et partei seab oma nõudmiste täitmise tähtajaks aasta 2024. Konkreetsete nõudmiste hulgas on 100-liikmelise assamblee moodustamine, mis asendaks praegust Euroopa Parlamenti ja Euroopa Kohut.

„Euroopa väärtused on kujundanud kreeka ja rooma antiikfilosoofia, judaism ja kristlus, valgustusaeg ja inimõigused. Me tahame seda Euroopat vabaduse, õigusriigi ja demokraatia vaimus ka meie järeltulijatele säilitada. Me kaitseme Euroopat islami eest, mis Koraani ja Sunna alusel ei ole kooskõlas Euroopa õiguse, vabaduse ja demokraatia aluspõhimõtetega; islami nõuded tahavad selle religiooni teha ainsaks kehtivaks usutunnistuseks ja kehtestada šariaadiseadused. Islam ei eralda riiki religioonist ja on seega ka poliitiline ideoloogia.”

„AfD on veendunud, et kogu Euroopat ähvardava islamiseerimise saab peatada ainult kõigi Euroopa riikide kindlate ühiste jõupingutustega. Oht islami poolt ei ole Euroopa ajaloos kunagi nii suur olnud, isegi kui paljud inimesed ei taha seda ära tunda,” on manifestis kirjas.

Saksamaa EL-i liikmelisus on ajalooliselt olnud tugeva toetusega, kuid rahulolematus on pidevalt kasvanud, sest alates 2015. aastast on riiki saabunud üle miljoni põgeniku. AfD on kasvatanud oma toetust Angela Merkeli liberaalse sisserändepoliitika vastu võideldes.

Erakond võitis 2017. aasta üldvalimistel enam kui 12 protsenti häältest ja on nüüd esindatud kõigi 16 liidumaa parlamentides.

Mais toimunud arvamusküsitluses väitis vaid 39 protsenti sakslastest, et riigi liitumine EL-iga oli soodne. Suurim grupp, 45%, ütles, et see ei olnud hea ega halb, 14%, sealhulgas pool AfD toetajatest, väljendas negatiivset seisukohta.

Allikas: Daily Mail

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused