Twitterist eemaldatud Donald Trump: kaalume võimalusi omaenda platvormi loomiseks

Maailm,
- Updated
Twitter sulges alatiseks Donald Trumpi konto

Reede õhtul kustutas Twitter jäädavalt president Donald Trumpi konto. Põhjuseks väide, et Trump rikkus platvormi reegleid ja kiitis heaks vägivalda. Trump tegi vastuseks avalduse, milles kritiseeris Twitteri tegevust, nimetades seda sõnavabaduse hävitamiseks ja lisas, et temal ja tema meeskonnal on arutluse all uue sotsiaalmeediaplatvormi loomine.

„Nagu ma olen juba ammu öelnud, Twitter on läinud sõnavabaduse piiramisega aina kaugemale ja kaugemale ning täna õhtul eemaldasid Twitteri töötajad koostöös demokraatide ja vasakäärmuslastega oma platvormilt minu konto, et vaigistada mind – ja TEID, 75 000 000 imelist patriooti, kes te minu poolt hääletasite,“ ütles Trump oma avalduses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ma ennustasin seda ette,“ jätkas Trump. „Me oleme arutanud asju erinevate osapooltega ja tuleme peagi välja suure teatega, samuti kaalume võimalusi omaenda platvormi loomiseks lähitulevikus. Mind ei VAIGISTA keegi!“

Ta lisas, et Twitter ei esinda sõnavabandust. „Tegemist on vasakäärmuslust toetava platvormiga, kus nii mõnedki maailma kõige hirmsamad inimesed võivad vabalt oma mõtteid avaldada.“

Trump postitas oma avalduse @POTUS konto alt, ent Twitter eemaldas selle mõne minutiga, väites, et teise konto kasutamine keelust üle astumiseks on samuti Twitteri reeglite vastane tegevus. Twitter ütles, et nad ei sulge valitsuse kontosid nagu @POTUS ja @WhiteHouse jäädavalt, kuid piiravad nende kasutamist.

Postitused, millele viidates Twitter Trumpi konto sulges, kõlavad nii: „75 000 000 imelist Ameerika patriooti, kes hääletasid minu poolt, AMEERIKA ENNEKÕIKE ja MUUDAME AMEERIKA TAAS SUUREKS poolt, teil on TOHUTU HÄÄL veel pikaks ajaks. Teid ei kohelda lugupidamatult ega ebaõiglaselt mitte ühelgi viisil, kujul ega vormis!“

Ja teiseks: „Vastuseks kõigile, kes on küsinud: ma ei osale 20. jaanuari inauguratsioonil.“

See oli Trumpi viimane postitus, mille järel tema konto kustutati. Twitteri väitel julgustavad need kaks postitust inimesi kordama 6. jaanuaril Kapitooliumil toimunud kriminaalset tegevust.

Mitmed konservatiivsed ühiskonnategelased on protestiks ise oma konto Twitteris kustutanud. Nikki Haley, USA endine saadik ÜRO juures, võrdles aga Twitteri tegevust kommunistliku Hiinaga.

„Inimeste vaigistamine, rääkimata USA presidendi vaigistamisest, on midagi, mis juhtub Hiinas, mitte meie riigis,“ kirjutas Haley.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused