Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ühe riigi rändepoliitika põhjalik põrumine – Rootsi tahab võitluseks mujalt pärit kuritegevusega tuua tänavatele sõjaväe

01.10.2023
Poliitkorrektsusest nõrgestatud Rootsi politsei ei saa juba ammu enam jagu sisserändetaustaga kuritegevusest ja ootab armeed appi.
© Scanpix

Rootsis on hakatud gängikuritegudega võitlemiseks kaaluma võimalust kutsuda appi sõjavägi. Rootsi peaminister Ulf Kristersson ütles eelmisel nädalal, et kutsus kokku riigi politseijuhid ja sõjaväe ülemjuhataja lootuses, et sõjavägi on valmis tulema appi politseile „nende töös kuritegelike gängide vastu“. Samas ütles kaitseminister Pål Jonson, et valitsuse eesmärk on tugevdada kaitsepolitsei ja politsei vastupidavust kriiside ja sõja korral ning tema arvates ei puuduta see gängikuritegevust.

Möödunud nädalal tapeti Rootsis erinevate gängidega seotud juhtumite käigus vähem kui 24 tunni jooksul kolm inimest. „Rootsil on praegu raske aeg,“ ütles Jonson ja lisas: „25-aastane naine läks eile õhtul magama nagu igal teisel õhtul, aga ei ärganud enam kunagi.“

Peaminister kritiseeris Rootsi immigratsioonipoliitikat ja kehva integratsiooni ning lubas, et karistusi relvadega seotud kuritegude eest karmistatakse mitmekordselt. Ta tõi välja terve hulga hiljuti toimunud tapmisi, nende seas 70-aastase pimeda mehe tapmise, kes „läks Sandvikenis sõpradega baari ja lasti seal maha“. Lisaks nimetas ta kolme lapse – ühe 13-aastase ja kahe 14-aastase lapse – tapmist, kes leiti surnult Stockholmi lähedalt metsast.

Rootsi läbikukkunud immigratsioonipoliitikale viidates kinnitas Kristersson, et kõik vägivaldsete kuritegudega seotud Rootsi kodakondsed lähevad väga pikaks ajaks vangi ja need, kellel kodakondsus üldse puudub, saadetakse maalt välja. Sellega laiendas ta väljasaatmise ähvardust ka neile mittekodanikele, kes on gängikuritegudes kahtlustatuna arreteeritud, kuid ei ole veel süüdi mõistetud.

„Rootsi seadused ei ole koostatud gängide vahelisi võitlusi ja lapssõdureid silmas pidades. Kuid me muudame selle ära,“ ütles peaminister. „Oleme jõudnud praegusesse olukorda oma poliitilise naiivsuse ja sinisilmsuse tõttu. Oleme jõudnud sellesse olukorda oma vastutustundetu immigratsioonipoliitika ja läbikukkunud integratsiooni tõttu.“

Kristersson viitas, et immigrandid elavad paralleelühiskonnas, kus valitseb kuritegelikele gängidele soodus kasvulava. „Nad palkavad julmalt lapsi ning treenivad neist tulevasi tapjaid.“

Selle aasta septembris kaotas gängide vägivallatsemise tõttu Rootsis elu 11 inimest. Tapmiste arv Rootsis on suurenenud viimase kümne aasta jooksul pea 80%.

Isegi opositsiooniline sotsiaaldemokraatide liider Magdalena Andersson ütles olukorda kommenteerides, et „see ei ole Rootsi, selline ei tohiks Rootsi olla“.

Allikas: RIPT