Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina avas veebikülje venelastele tapetud sõdurite tuvastamiseks

-
27.02.2022
Vene sõjatehnika ja tapetud sõdurid Ukrainas.
© Scanpix

Ukraina võimud avasid pühapäeval veebikülje, millega aidata Vene perekondadel leida ja tuvastada sõdureid, kes on saanud surma või langenud sõjavangi Ukrainas, kus Moskva nädala keskel sissetungi alustas.

Veebikülg 200rf.com sisaldab dokumente ja fotosid Vene sõdurite laipadest, kes Ukraina võimude kohaselt on tapetud pärast Vene presidendi Vladimir Putini antud sissetungi korralduse algust.

Samuti on veebis videoklipid sõduritest, kelle Ukraina ütleb olevat sõjavangi langenud.

“Räägin teiega vene keeles, sest see veebikülg on loodud teile,” ütles siseministeeriumi nõunik Viktor Andrusiv veebiküljele riputatud videosõnumis.

“Tean, et paljud venelased on mures, kuidas läheb ja kus on nende lapsed, pojad, abikaasad ning mis nendega toimub – seega otsustasime panna selle võrku üles, et igaüks teist võiks otsida oma lähedasi, keda Putin saatis Ukrainasse sõdima.”

Andrusivi sõnul on viimase kolme päeva jooksul Ukraina vägede kätte langenud ligi 200 vene sõdurit ning surma on saanud enam kui 3000 Venemaa sõjaväelast.

“Meil on dokumendid, fotod ja videod kõigi nende inimeste kohta,” ütles Andrusiv.

Veebikülg viitab hästituntud terminile Gruz-200 ehk kaup 200, mida kasutas Nõukogude Liidu armee hukkunud sõjaväelaste tagasilennutamisel Afganistani sõjast 1980-ndatel.

Venemaa kaitseministeerium ei ole seni edastanud teateid kaotuste kohta Ukrainas.

Põhja-Kaukaasia föderaalringkonnas asuva Dagestani Vabariigi juht Sergei Melikov oli laupäeval esimene ametlik allikas, mis teatas Vene sõduri surmast Ukrainas.

Kreml on algatanud laiaulatusliku propagandakampaania, et kontrollida sõjatandrilt laekuvat infot ning on andnud meediale korralduse kasutada vaid Venemaa ametlikku versiooni sündmustest Ukrainas.

Moskvat peetakse juba ammustest aegadest võimuks, mis varjab oma tegelikke kaotusi, näiteks langenud Kremli-meelsed separatistid Ukraina idaosas ja need, kes hukkusid Süürias.

Mõjukas vene liberaalne poliitik Lev Šlosberg kirjutas oma blogis, et Vene armee kasutab Ukrainas tapetutest jälgede jäämise likvideerimiseks mobiilseid krematooriume.

AFP – Baltic News Service