Ukraina kardab Venemaa pealetungi

Maailm,
©Scanpix
Ukraina president Zelensky külastamas sõdureid konfliktitsoonis

Moskva viis sõjajõud uude baasi, mis asub 240 kilomeetri kaugusel Ukraina piirist. Ukraina kardab Venemaa sõjalist pealetungi.”Venemaa on Ukraina piirialadele koondanud umbes 25 000 sõjaväelast,” ütles eelmisel nädalal Ukraina sõjaväe ülemjuhataja Ruslan Khomchak.

Tegemist on Venemaa suurima jõudemonstratsiooniga piirkonnas viimase viie aasta jooksul. Venemaa väljendas neljapäeval muret Ukraina võimaliku rünnaku pärast separatistide vastu. “Iga rünnak võib viia Ukraina kui iseseisva riigi hävitamiseni. See oleks Ukraina lõpu algus,” ütles Venemaa presidendi kantselei asejuht Dmitri Kozak.

“Venemaa väed koonduvad massiliselt Ukraina piiri lähedal asuva Voroneži linna lähedale. Numbrimärgid näitavad, et sõidukid saabuvad sadade või isegi tuhandete kilomeetrite kauguselt,” teatas The Times.

Venemaa president Vladimir Putin ütles kolmapäeval Saksamaa kantslerile Angela Merkelile, et Ukraina süvendab piirkonnas pingeid.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused