Ukraina keelas ära Venemaal välja antud Kremli ülistavad raamatud

Maailm,

Ukraina keelas reedel ära Venemaal välja antud raamatud, mis ülistavad Kremlit ja selle juhte või esitavad “totalitaarseid vaateid”.

President Petro Porošenko allkirja saanud seadus “keelab agressorriikide propageerimise ja [raamatud], mis loovad agressorriikidest positiivse kuvandi”, seisab Venemaad silmas pidavas sättes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keelatud on ka kirjandus, mis õhutab riigipöördele, propageerib sõda ja rassivihkamist.

Seaduse järgi hakkab Venemaal välja antud raamatute vastuvõetavuse üle otsustama ekspertrühm.

Pisut rohkem kui aasta eest keelas Ukraina maksu- ja tolliamet ära 38 Vene meediakuulsuste teost, mida peeti Ukraina-vastaseks. Kiiev süüdistas nende autoreid fašismi propageerimises ning Ukraina riigi ja rahva alandamises ja solvamises.

Reedel jõustunud seadus on laiem ja hõlmab igasugust Venemaal välja antud kirjandust, mille sisu peetakse Ukraina-vastaseks.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused