Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina on avatud raketikilbikõnelusteks

22.05.2015
201458161724

Ukraina Rahvusliku Julgeoleku ja Kaitse Nõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov teatas kolmapäeval, et riik on valmis paigutama oma territooriumile kaitseotstarbelise raketikilbi. Turtšõnovi sõnu vahendab Kyiv Post.

Turtšõnov teatas, et pärast Krimmi annekteerimist ja üha elavamat mehitamist sõjaväeüksustega on Venemaa Ukrainale aina suurem oht. Seetõttu on Ukraina valmis võtma vastu pakkumisi ballistilise raketikaitsesüsteemi paigutamiseks oma territooriumile kaitseks Venemaa eest.

Kremli esindaja Dmitri Peskov teatas Turtšonovi avalduse peale, et kui Ukrainasse paigaldatakse raketikilp, on Venemaa sunnitud rakendama vastumeetmeid.

USA välisministeeriumi esindaja Marie Harf kommenteeris: “Ei ole mingit plaani ega pakkumist paigaldada Ukrainasse USA või NATO raketikaitsesüsteeme. Ma ei ole päris kindel, millest nad räägivad.”õ

Turtšõnovi sõnul teeb Venemaa tegevus Krimmis Ukrainat murelikuks. “Štšolkine ja Krasnoperekopski vahelisele poolsaarele on juba toodud kümme Iskander-M taktikalist raketikompleksi,” sõnas ta. Vene kaitseministeerium on lubanud Krimmi tuua ka Tu-22M3 strateegilised pommitajad.