Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina president ootab ukrainlasi koju, Eestis mõeldakse pigem nende kinnistamisele

29.12.2022
Ukraina president soovib oma inimesi koju, mitte Eesti venestama. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Eestit venestav Reformierakonna valitsus on ette võtnud mitmeid samme, et kinnistada siia saabunud Ukraina põgenikud alaliselt Eestis, sõdiv riik aga ootab oma inimesi koju.

President Volodõmõr Zelenskõi on visandanud, kuidas Ukraina plaanib tagada Venemaa sissetungi tõttu riigist lahkuma sunnitud kodanike tagasipöördumise, edastas kolmapäeval ukrainlaste uudistekana Unian.

Zelenskõi rääkis teemal oma iga-aastases läkituses Ukraina Ülemraadale riigi sise- ja välisolukorra kohta.

“Nii nagu me peame taastama Ukraina territoriaalse terviklikkuse, siis peame taastama ka ühiskonna terviklikkuse. Miljonid meie inimesed, kes on ümberasustatud ja leidnud peavarju välismaal, ei tohiks lõplikult pagulasteks jääda,” sõnas president.

“Me peame neid säilitama osana Ukraina ühiskonnast. Peame tagama nende tagasituleku. Ja see töö hõlmab erinevate väljakutsete lahendamist,” jätkas Zelenskõi.

“Eelkõige räägime julgeoleku ja majanduskasvu tagamisest. Ukraina ülesehitamisest ja edasisest integreerimisest Euroopa Liidu ja teiste vaba maailma riikidega,” ütles president. (BNS)

“Eesti peab loomulikult jätkama Ukraina igakülgset toetamist. /…/ aga ei ole ju võimalik Ukrainal ennast kaitsta, kui kogu rahvas piiride taha kaob. Kiiev on huvitatud, et inimesed ikka kodumaale jääks. Ning loomulikult saab Eesti aidata, kui sõda läbi ja ülesehitustöö käivitub,” on öelnud EKRE esimees Martin Helme.

Eesti valitsusel on, millele mõelda. Tuleb mõelda nii Ukrainale, et too ei kaotaks oma rahvast, kui ka Eestile, et meie kodumaa ei venestuks lõplikult. Viimast aga Kaja Kallas soosib igati.

Loe ka Loone Ots: Ukraina sõjapõgenikele venekeelset haridust pakkudes teeme karuteene ukrainlastele, Ukrainale ja iseendale