Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina saatis migrante sokutava Saksamaa pikalt

13.11.2021
Saksa padupunased arvavad, et neil olevat migrantide jaoks ruumi küllaga – miks mitte algatada otseliin Minskist Berliini?
© Scanpix

Väljaanne Junge Freiheit kirjutab, et sakslased otsivad riike, kes oleks nõus võtma migrante enda juurde, vähemalt varjupaigataotluse menetlemise ajaks.

Mõned Saksamaa parlamendisaadikud on soovitanud, et migrandid peaksid läbima varjupaigamenetluse mõnes Euroliidu välises kolmandas riigis. SPD parlamendirühma välispoliitika eestkõneleja Nils Schmid nimetas võimaliku riigina Ukrainat.

Ukraina julgeolekunõukogu sekretär Aleksei Danilov lükkas selle kindlalt tagasi. “Meil on ettepanek Saksa sotsiaaldemokraatidele. Nad võiks migrante oma koju võtta, kaks, kolm, viis tükki korraga. Kui Bundestagis, kus teil on kontorid, pole piisavalt ruumi, laske neil tulla teie oma koju ja jätkegi nad sinna, ”ütles Danilov neljapäeval pärast julgeolekunõukogu koosolekut pressikonverentsil.

Saksamaa tundub migrantidest küllastuvat ja asja ei tee paremaks meedia teated, et Valgevene vaheldusel tulijad soovivad minna mitte Poolasse ja Leetu, vaid edasi Saksamaale ja Soome.

Angela Merkel kutsus 2015. aastal süürlased Saksamaale ning Kreeka Moria migrandilaagri mahapõletamise järel põgenike poolt teatasid saksa vasaliberaalid, et “Meil on ruumi küll!”