Ukraina sõnul korraldas endise duumasaadiku mõrva Venemaa

Maailm,
- Updated

Ukraina president Petro Porošenko süüdistas neljapäeval Kiievi kesklinnas tulistamises surma saanud endise Vene duumaliikme tapmises Moskvat ja nimetas toimunut riigiterrorismi aktiks.

Väidetavalt Vene julgeolekuteenistustelt ähvardusi saanud endise duumasaadiku Deniss Voronenkovi “salakaval mõrv” on “terroriakt Venemaa poolt, kust ta oli sunnitud poliitilistel põhjustel lahkuma”, vahendas presidendi pressiesindaja Facebookis Porošenko sõnu.

Kiievi politseiülem Andri Krõstšenko kinnitas televisoonis, et tapetu on tõepoolest Vene riigiduuma endine kommunistist liige Deniss Voronenkov. Tema sõnul ei ole võimatu, et tegemist oli palgamõrvaga.

Voronenkov oli Venemaal pettuses süüdistatuna tagaotsitavaks kuulutatud.

Endise duumasaadiku ihukaitsja ja üks tulistajaist said tulevahetuses haavata ja toimetati haiglasse, ütles Krõstšenko ja lisas, et tulistaja isikut ei ole veel kindlaks tehtud.

Tulevahetus leidis aset kohaliku aja järgi kell 11:30 Kiievi südalinnas.

Voronenkov ja tema naine Maria Maksakova, samuti endine rahvasaadik, aga ka tuntud ooperilaulja, kolisid Venemaalt Ukrainasse eelmisel aastal.

Detsembris sai Voronenkov Ukraina kodakondsuse, olles esinenud tunnistajana Ukraina ekspresidendi Viktor Janukovitši vastu. Veebruaris kurtis ta Ukraina meediale, et Vene julgeolekuteenistused ähvardavad teda.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused