Ukraina vajab uut moodi toetust – et riiki ei sunnitaks Venemaaga halba rahu sõlmima

Maailm,
- Updated
©Urmo Paju
Eesti peab Ukrainat toetama ka siis, kui lääneriigid teda halvale rahule kallutavad. Pilt on illustratiivne.

Viimastel aegadel on Ukraina silmitsi ohuga, et lääneriigid võivad hirmus Venemaa ettearvamatuse pärast sundida teda Kremliga häbiväärset ja oma alasid loovutavat rahu sõlmima – see surve on tulnud ennekõike Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni kaudu.

Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba ütles neljapäeval, et Ukraina võtab iseseisvalt vastu otsused sellest, kus ja mis tingimustel lõpetada sõda Venemaaga.

“Meie, Ukraina rahvas ja Ukraina võimud, määrame ise oma võidu parameetrid… Ukraina määrab, mis, kus ja millal see lõpeb. See on meie maa. Me oleme sõjas, aga oleme ka läbirääkimisteks valmis,” ütles Kuleba.

Minister väljendas tänu lääneliitlastele antud abi eest, ent rõhutas, et “ühelgi partneril pole moraalset ega poliitilist õigust meid murda ega sundida meid järeleandmisi tegema”.

Kuleba täpsustas riigitelevisiooni eetris esinedes, et hetkel ei avalda teised riigid Ukraina võimudele survet sõja peatamise küsimuses mis tahes geograafiliste piirideni jõudmisel.

Eesti on siiani Ukrainat väga tõhusalt toetanud – nüüd peavad nii meie president kui peaminister deklareerima, et Ukrainale ei tohi peale suruda mingit häbistavat rahuprotsessi. (BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused