Ukraina valmistub võimalike Venemaa rünnakute vastu

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Sõda Vene agressorite ja nende käsilaste vastu on saanud Ukraina argireaalsuseks.

Juba tükk aega levib portaalides jutt Venemaa võimalikust suurpealetungist Ukrainale sel suvel. Asjale lisab kinnitust ka fakt, et Ukraina kindralstaap valmistab ette vastumeetmeid.

Nii teatas Ukraina armee kindralstaabi juht Viktor Muženko kolmapäeval:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Olemasolevas geopoliitilises tegelikkuses ennustame sõjalist ohtu neljast suunast kolmel: põhjast, idast ja lõunast. Venemaa lõpetab Ukraina piirile löögiühenduste moodustamist, mis Kremli strateegide kava kohaselt peaks moodustama koos eriüksustega sissetungijõudude aluse,” ütles kindralstaabi ülem Kiievis kohtumisel välisriikide sõjaväeatašeedega.

Tema sõnutsi Ukraina relvajõududel on, “kelle ja millega Vene tankid ja lennukid peatada”. Kõrge sõjaväejuht ei välista enda sõnul Ukraina presidendivalimiste eel Vene diversiooniaktide seeriat:

“Venemaa kasutab valimiseelse turbulentsi aega Ukraina kaitsevõime õõnestamise erioperatsioonideks. Me näeme vaenlase märkimisväärset elavnemist teaberuumis, kus teabe- ja psühholoogiliste operatsioonidega püütakse mõjutada isikkoosseisu. Rööpi sellega ei saa välistada sabotaaži ja diversioonitegevust eesliinil ja tagalas,” ütles Muženko, lubades rakendada nende ennetamiseks meetmeid.

“Kui riigi 2019. aasta relvatellimus täidetakse, suurendame varasemate aastatega võrreldes uue tehnika varu kaks korda. Jutt on eelkõige raketitõrjekomplekside ja nende tarvis moderniseeritud rakettide kasutuselevõtmisest ning maaväe, dessantüksuste ja merejalaväe relvastamist kodumaiste tankitõrjekompleksidega,” selgitas kindralstaabi ülem.

NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja (SACEUR) kindral Curtis Scaparrotti ütles teisipäeval, et tahab tugevdada Ukraina kaitsevõimet Venemaa “üha agressiivsema sõjalise hoiaku” vastu riigi idaosas ja Mustal merel.

Ühendriigid on juba müünud Ukrainale tankitõrjerakette Javelin, kuid on “teisi süsteeme, snaiprisüsteeme, laskemoona”, mida Washington saaks Ukraina vägedele nende tugevdamiseks pakkuda, ütles ühtlasi USA Euroopa vägede ülemana töötav kindral USA senati relvateenistuste komitees.

Ühendriigid võivad olla sunnitud kaaluma merejõudude tugevdamist Mustal merel pärast seda, kui Vene väed tulistasid ja arestisid mullu novembris kolm Ukraina mereväe laeva, mis olid läbimas Musta merd Aasovi merega ühendavat Kertši väina, sõnas SACEUR.

Allikad: Interfax/AFP/BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused