Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina viib Valgevene piiril läbi rändevastase erioperatsiooni

24.11.2021
Varsti on Valgevene demokraatlikust maailmast piiritaradega ära lõigatud. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Samal ajal kui sadakond üliagressivset migranti üritas Poolasse läbi murda, alustas Ukraina Valgevene piiril ühist piirivalve koordineeritavat operatsiooni Polissja, milles osalevad lisaks rahvuskaart, politsei, relvajõud ja muud reservid.

“Need on jätkuvad meetmed Ukraina piiri kaitsmiseks ähvardava rändekriisi eest ja õigusvastase tegevuse ennetamiseks,” edastas piirivalve pressiteenistus.

Piirivalve asejuht Volodõmõr Nikiforenko märkis, et Ukraina-Valgevene piiril püsib rändekriisi leviku ja seadusvastaste migrantide Ukrainasse ümber suundumise oht. Sellega seoses rakendtakse  sellel lõigul meetmeid piirivalve tugevdamiseks.

Ta lisas, et erioperatsiooni peaülesanne on mitte lasta migrante ebaseaduslikult üle piiri. Selleks tagatakse kõikide kaasatud jõudude tegevuse koordineerimine.

Piiri valvavad suurendatud vahtkonnad, samal ajal suurendatakse jõude ja vahendeid migrantide võimalike piiri läbimurdmiskatsete suundadel.

Piiri patrullimiseks ja jälgimiseks kasutatakse elavalt õhujõude, droone ja tehnilisi jälgimisvahendeid.

Lisaks nähakse ette piirivalverežiimi märkimisväärset karmistamist Ukraina-Valgevene piirilõigul. Piiriäärsetes rajoonides pannakse autoteedel välja kontrollpunktid, niisamuti kontrollitakse riigipiiri suunas kulgevaid põhiteid, bussi- ja raudteejaamu, piiriasulates rakendatakse ennetusmeetmeid, hoiatas Ukraina piirivalve. (BNS)