Ukraina viib Valgevene piiril läbi rändevastase erioperatsiooni

Maailm,
©Scanpix
Varsti on Valgevene demokraatlikust maailmast piiritaradega ära lõigatud. Pilt on illustratiivne.

Samal ajal kui sadakond üliagressivset migranti üritas Poolasse läbi murda, alustas Ukraina Valgevene piiril ühist piirivalve koordineeritavat operatsiooni Polissja, milles osalevad lisaks rahvuskaart, politsei, relvajõud ja muud reservid.

“Need on jätkuvad meetmed Ukraina piiri kaitsmiseks ähvardava rändekriisi eest ja õigusvastase tegevuse ennetamiseks,” edastas piirivalve pressiteenistus.

Piirivalve asejuht Volodõmõr Nikiforenko märkis, et Ukraina-Valgevene piiril püsib rändekriisi leviku ja seadusvastaste migrantide Ukrainasse ümber suundumise oht. Sellega seoses rakendtakse  sellel lõigul meetmeid piirivalve tugevdamiseks.

Ta lisas, et erioperatsiooni peaülesanne on mitte lasta migrante ebaseaduslikult üle piiri. Selleks tagatakse kõikide kaasatud jõudude tegevuse koordineerimine.

Piiri valvavad suurendatud vahtkonnad, samal ajal suurendatakse jõude ja vahendeid migrantide võimalike piiri läbimurdmiskatsete suundadel.

Piiri patrullimiseks ja jälgimiseks kasutatakse elavalt õhujõude, droone ja tehnilisi jälgimisvahendeid.

Lisaks nähakse ette piirivalverežiimi märkimisväärset karmistamist Ukraina-Valgevene piirilõigul. Piiriäärsetes rajoonides pannakse autoteedel välja kontrollpunktid, niisamuti kontrollitakse riigipiiri suunas kulgevaid põhiteid, bussi- ja raudteejaamu, piiriasulates rakendatakse ennetusmeetmeid, hoiatas Ukraina piirivalve. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused