Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üks apsakas teise järel: nüüd nimetas Biden end mustanahaliseks naiseks

-
07.07.2024
Joe Biden
© Scanpix

USA president Joe Bideni vanus ja sellega seotud ebaadekvaatsus on muutunud USA demokraatide jaoks nii suureks probleemiks, et soovitakse kõigest paar kuud enne valimisi ta kandidaadina välja vahetada. Ta ise arvab siiski, et kõik on kõige paremas korras. Aga tegelikult tuleb üks prohmakas teise otsa.

Nõnda väljendas Biden raadiosaates uhkust, et on esimene mustanahaline naine, kes on teeninud koos mustanahalise presidendiga.

Nädal pärast katastroofilist debatti Donald Trumpiga, mis on sundinud Bidenit oma poliitilise ellujäämise eest võitlema, ajas 81-aastane president Philadelphia Wurd raadiojaamas taas sõnad piinlikult sassi. President ajas segamini enda ja oma asepresidendi.

“Muide, olen uhke, et olen, nagu ma ütlesin, esimene asepresident, esimene mustanahaline naine, kes teenis koos mustanahalise presidendiga,” ütles Biden, ajades segamini enda aja asepresidendina Barack Obama kabinetis praeguse asepresidendi Kamala Harrisega.

Intervjuu alguses rääkis Biden õigesti Harrise ametisse nimetamisest ning esimesest mustanahalisest naisest ülemkohtus, kohtunik Ketanji Brown Jacksonist.

Biden paistis ebakindel ka siis, kui ta rääkis “The Earl Ingram Show’s”, mis on suunatud mustanahalistele kuulajatele Wisconsinis, kuid mida edastatakse üle riigi.

Kui temalt küsiti, miks hääletamine on oluline, andis Biden vastuse, mis näis viitavat ülemkohtu hiljutisele otsusele anda Trumpile märkimisväärne puutumatus kohtumenetluste suhtes. “Te vajate kedagi, kes tagab, et – ülemkohus tegi just otsuse, mis ohustab Ameerika põhimõtet, et meil pole Ameerikas kuningaid. Keegi pole seadusest kõrgemal,” rääkis ta.

Neljapäeval tegi Biden taas vea, kui ta rääkis sõjaväelaste peredega. Neljaminutilise kõne jooksul lubas ta mitte kuhugi kaduda, kuid näis eksivat, viidates Trumpile kui ühele kolleegidest.

Bideni kaitsjad ütlevad, et ta on pikka aega sõnu sassi ajanud, kuid eelmisel nädalal 90-minutilise debati ajal tundus ta sageli segaduses olevat.

Kuigi ta on toetajatele tunnistanud, et ei räägi enam nii soravalt kui varem, kõlavad üha jõulisemalt küsimused tema võime kohta teenida veel neli aastat isegi siis, kui ta võidab. Küsitlused näitavad, et avalik toetus Bidenile on pärast debatti märkimisväärselt langenud, samas kui usaldus Harrise vastu on kasvanud.

Kolmapäeval pöördus Biden demokraatidest kuberneride poole, väites, et tal on olemas kõik vajalik Trumpi võitmiseks ja palus nende toetust.

New York Times teatas, et ta ütles neile, et vajab rohkem und ja vähem töötunde. Ta ütles, et ei tohiks üritusi korraldada pärast kella kaheksat õhtul.

Kuigi käputäis demokraate on kutsunud Bidenit tagasi astuma, on enamik sellest hoidunud.

 

Allikas: ERR