Üksik kaamel Palmyras

Maailm,
- Updated
kaamel

Täna võime uudistest lugeda, kuidas Islamiriigi terroristid on vallutanud iidse Palmyra linna Süürias. Me näeme, kuidas paljud Euroopa poliitikud ja peavooluajakirjanikud on mures, et džihadistid hävitavad Palmyra. See varemetes linn oli kunagi üks antiikmaailma keskusi. Islamiriigile poleks see esimene kord kultuurimälestisi hävitada.

Kuid need emotsioonid on kahepalgelised. Paljud, kes nüüd näivad kultuuriväärtuste hävitamise pärast mures, on tegelikult olnud Islamiriigi ja teiste terroristide ideoloogilisteks teenäitajateks Süürias ja Iraagis. Nad andsid hagu neile äärmusliikumistele, toetades niinimetatud “Süüria revolutsiooni”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Islamiriik teeb lihtsalt seda, mille jaoks ta on loodud. Ta järgib oma instinkti selles maailmas. Tsivilisatsiooni hävitamine, tervete riikide lammutamine, kõigi “korda” ja maist hierarhiat esindavate inimeste tapmine on vaid osa sellest. Süüria riik on kodusõja algusest peale olnud killustatud.

Võime uskuda, et Süüria kodusõda ei oleks sellist kuju võtnud, kui lääneriigid ei oleks sealseid mässulisi relvadega ja rahaliselt aidanud. Kuid tegu ei ole lihtsalt Lääne viperusega. Et Lääne toetatud terroristid on alustanud just kultuuripärandi hävitamisega, on omamoodi väga valusal kombel irooniline.

Et võit oleks täielik, tuleb hävitada vaenlase kultuuriline, ajalooline, usuline ja rahvuslik pärand. Need on iidsed tõed. Nende vahenditega lõigatakse vallutatud ala elanikud ära oma ajaloolisest, kultuurilisest ja religioossest identiteedist.

Täpselt see on ka progressivistliku liberaalse Lääne ideoloogia. Nad teevad Euroopas sedasama. Siin muidugi teiste meetmetega, “pehme jõuga”. Vasakliberaalne peavool eitab meie rahvuslike identiteetide tähtsust ja olemasolu. Nad räägivad ülikoolides, et kõik, millel on sisu, on “sotsiaalne konstruktsioon”. Nad lammutavad rahvusi, nad lammutavad perekonda.

Alles jääb vaid globaalne tarbimisühiskond – nagu üksik kaamel Islamiriigi hävitatud monumentidel, kõnniks meiegi siis oma purustatud, demoniseeritud, mälust kustutatud identiteetide varjudel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused