Üle 40 aasta Belgias elanud Tamara Jegorov pages moslemite eest Eestisse tagasi

Maailm, Varia,
- Updated
©Erakogu.
Tamara Jegorov Antwerpenis ilsamivastasel meeleavaldusel.

Eestist pärit kunstnik ja ajakirjanik Tamara Jegorov põgenes 1976. aastal okupeeritud Eestist abiellumise teel Läände ning paar aastat tagasi oli ta sunnitud moslemiste pealetungi pärast sünnimaale tagasi põgenema.

Üle 40 aasta Belgias elanud ja seal aktiivselt islamivastastes liikumistes osalenud Tamara Jegorov ei saa rahu aga Eestiski – ta kardab migrantide pealetungi, mis Euroopa suunal taas alguse saanud, samuti kiusavad teda taga Vene häkkerid ja siinsed sallivuslased, kes lasevad pidevalt tema Facebooki postitusi blokeerida. Jegorov räägib, et ta on nagu elukutseline poliitpõgenik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Antwerpenis elanud Jegorov kirjeldab Uutele Uudistele, kuidas ta on moslemite rünnaku alla sattunud juba algusest peale, kuid tänaseks on muutunud olukord täiesti väljakannatamatuks. Näiteks kõrgub ligi 700 000 elanikuga kunagises kaunis Belgia linnas praegu üle 60 mošee.

Pääses rünnakutest vaid koera abil

Jegorov meenutab, et juba 1976. aastal sattus ta olukorda, kui kari Maroko lapsi sülitas ta täis. Ta oli lihtsalt oodanud oma abikaasat, kes pidi ta auto peale võtma.

Aasta hiljem pildusid Türgi lapsed tema koerakutsikat kividega. „Kohalikud lapsed ei teinud iialgi midagi sellist, sest neile meeldisid koerad,” räägib ta. „Sain juba siis aru, et see elu ei saagi seal väga tore olema. Las need lapsed kasvavad, siis tulevad veel tõsised probleemid nendega.“ Koeri armastav Tamara Jegorov räägib, et kui ta käis ämmal külas Amsterdamis, tuli üks moslemi mees mošee lähedal ligi ja kurjustas, et ta ei saa seal koeraga jalutada, sest koer on räpane olend.

Need olid alles väikesed kokkupõrked, kuid aastad läksid ning üha enam nägi ta lehtedes sõnumeid kuritegusid, mille toimepanijad kandsid moslemi nimesid.

Järgmine suurem isiklik kokkupuude nendega oli 1999. aastal, mil moslemid varastasid ta auto: „Tulin õhtul kohvikust välja ning ei leidnud oma autot eest. Helistasin politseisse, neil oli juba teada, et sellise numbrimärgiga auto on varastatud, sest sellega oli tehtud pangarööv. Minu autoga sõideti läbi klaaside. Sain auto küll tagasi, kuid see oli rikutud, lisaks ka valge pulbriga koos, sest oli vaja näpujälgi võtta. Need poisid olid alaealised, pandi kinni, aga minu kahjusid ei kandnud keegi. Vanglast said nad peagi lahti ja üks neist läks uuesti röövima, ta lasti kohapeal politsei poolt maha.“

See kõik mõjus Tamarale väga valusasti, sest auto remont nõudis raha ning ta ei saanud isegi jõulude aeg Eestisse tulla, et oma vanemaid külastada. Ema oli halvatud ja väga ootas külla, isa aga ei saanud üldse aru, mis probleemid need seal kaugel on.

2000ndate aastate alguses hüppas jällegi üks moslem autosse, õnneks oli suur koer tagaistmel, kes kargas talle kallale. Igal pool käis naine väljas vaid oma koertega, kes on teda ka hiljem kaitsnud.

Sülitamised ja verbaalsed rünnakud olid täiesti tavalised. Teda on ka ähvardatud, et tal lõigatakse pea otsas ja visatakse kanalisse. Kusjuures kanalitest ongi tema sõnul väga palju laipu leitud.

“Probleem on seal ka selles, et liiga palju antakse moslemite tujudele ja soovidele järgi,“ lausub Jegorov, kes liitus Belgias islamivastaste organisatsioonidega ning on osalenud väga paljudel meeleavaldustel.

Paljudel puhkudel on nii Antifa kui ka moslemid neid meeleavaldusi rünnanud ning politsei pole kahjuks selle kõige ohjamisega toime tulnud.

Tamara Jegorovi sõnul ei julge kohalikud inimesed üldiselt väga oma vastumeelsust välja näidata, kuigi vaikides on moslemite pealetungi vastu.

Põgenes vihma käest, kuid sattus räästa alla

Nüüd, kui ränne on uue lainena tulvamas üle Türgi-Kreeka piiri, tuletab Jegorov meelde, et kuhugi pole kadunud ka põgenike tulv üle Vahemere. Kindlasti jõuab neid üha rohkem ka Eestisse.

Siin, Eestis, on Tamara Jegorovi Facebooki konto pealekaebuste tõttu korduvalt ajutiselt blokeeritud. Kusjuures ka selliste artiklite levitamise eest, mis Hollandis ja Belgias on täiesti lubatud.

„Kõige hullem ongi see, et ma põgenesin Belgiast Eestisse moslemite eest ja olen siin tagakiusatav eestlastest pealekaebajate poolt,“ kurdab Tamara Jegorov.

6 commentsOn Üle 40 aasta Belgias elanud Tamara Jegorov pages moslemite eest Eestisse tagasi

 • Avatar

  Lp eelsõnavõtjad, paluks olla täpsem, kes ja kuidas eestlaste küüditamistele kaasa aitas!!!
  Polnud tegu niivõrd palju “eestlastest” pealekaebajatega, kuivõrd võõrvõimude jõuametite juhtkondades, kes küüditamistele/mõrvadele kaasa aitasid!
  Tasuks meelde tuletada, kes olid nkvd/hävituspatalajonide juhtkondades esindatud – need ei olnud eestlased! Milliseid räigeid kuritegusid pandi toime nendesamade nkvd/hävituspataljonide poolt rahulike elanike vastu Eestis! Ja palju neid kurjategijaid endid on uuemal ajal süüdi mõistetud – üksikud!? Kõige kurikuulsam jõhkard nkvd ridades oli idel jakobson – võõrrahvuse esindaja, “sõdis/maksis kätte/määras ainuisikuliselt karistusi” enamjaolt naistele, lastele, vanuritele! idel jakobsoni isegi ei antud kohtu alla, kuigi ajas sussid püsti alles 90 – ndate alguses!

 • Avatar

  Äraandjaid ei ole palju – lihtsalt “tänu” nende halduses olevale massimeediale on nende kõlapind oluliselt suurem.
  Ja siin on ontlik meenutada lähiajaloost ühte sündmust – nimelt seda “pronksiööd” kus ametlikult olid rindel estid v. venkud.
  Aga vaadates “näitlejaid” natuke lähemalt siis selgub kurb tõda – barrikaadide erinevatel pooltel olid samad “pealekaebajad”.
  Erinevus oli ainult koduses keeles – meenutagem – Klenski, Sirõk ja Reva – loomulikult ju sisupuhtad “venkud” aga võta näpust.
  Uurides sugupuud tuleb välja, et nad suurte bolsevikest “revolutsionääride” järeltulijad ja seda nii ideest kui genofondist.
  Vaatame siis teise nurga alt – Ansip, Laar ja Ilves-suur lubaja – ka nende sugupuu kubiseb revolutsionääridest.
  Ega nende(suguste) algatusel ilmaasjata Eesti arhiivides silmused kokku ei tõmmatud. Ega te oameti arva, et seadused
  mis paljudel kondina kurgus kriibivad kuna kurjategijate nimesi varjatakse aga ohvrite omad on igas lehes siis heast
  tahtest ei tehtud aga EI – need tehti selleks, et varjata tollase poliitilise ladviku kuritegelikku minevikku.
  Ehk siis “pronksiööl” kaklesid kaks ühes lillepotist sirgunud poliitlist fraktsiooni OMA mõjuvõimu pärast Eestis.
  Tänavatel aga langesid tavalised inimesed kes suurt asjast midagi ei teadnud, kuid võitlesid “õiglase idee eest”.
  Meenutaks selles kontekstis Ilvese lubadust “suurest karistusest” aga mis oli tegelikult – teise fraktsiooni juhid said
  aga RAHALISE kompensatsiooni selle eest, et etendasid oma rolli poliitilises teatris edukalt.
  Kas tegu oli poliitilise korruptsiooni, Politsei/Prokuratuuri kriminaalse ebakompetentusega või täitsid viimased oma kohust
  OMA poliitilise juhtkonna ees, sest nagu ei meenu, et mõnele neist oleks ehk isegi näpu pihta antud halvasti tehtud töö eest!!!

  Lõpetuseks – seni kuni me ei suuda endale selgeks teha mis reaalselt toimub poliitiliste kardinate taga on kogu meie jutt
  sisutühi möla mis ei vii kuhugi aga neid poliitilisi Augeiase talle on keeruline puhasta kuna EI SUUDETA TÕTT RÄÄKIDA.
  Sest kohe kui hakkad rääkima sellest mis TEGELIKULT toimub ja kes TEGELIKULT seda teatrit juhib saad kaela süüdistused nagu
  rassist, antisemiit, fašist, natsist ja muud sellised toredad, kuid sisutühjad epitaafid…

  PS. Need samad jõud kes orkestreerisid “pronksiöö” on ka selliste “häppeningide” taga nagu “massiimmigratsioon” (õige nimega
  Euroopa põlisrahvaste genotsiid) ja suurim neist 1917a “revolutsioon”…
  Siin meenutaks Jüri Lina raamatut “Skorpioni märgi all” – seal on väga hästi näidatud kes ja miks ja puha ilusas maa keeles.
  Sest see on ajalugu ehk lugu millest sai alguses kõik need moodsad “jamad” mille käes siin ja hetkel vaevleme ja seda PEAB teadma.
  Parafraseerides; “Kes ajalugu ei tea kordab juba tehtud vigu ja kordades hullemate tagajärgedega”.
  https://jyrilina.com/eesti/skorpioni-margi-all/

 • Avatar
  Margus Peterson

  see on ju lausa loodusseadus – kui päästad võõrliigi oma territooriumile, on kaks võimalust: kui võõrliik on
  õrn, siis ta hävib. aga kui ta on tugevam ja agressiivsem, hakkab ta ohjeldamatult vohama. kaks näidet eesti
  loodusest – sosnovski karuputk ja ameerika naarits. see, mis praegu euroopas toimub, pole midagi muud kui
  moslemiinvasioon. te ainult vaadake neid pilte saabuvatest “hädalistest”. lõpptulemus saab olema ühene –
  EUROOPA VÄGISTAMINE. samanimeline film YT-s täiesti olemas. tõsiasi, et selline massiline rahvaste ränne
  ei saa toimuda ilma “abistava” ja “suunava” käeta, ei vaja tõestamist.
  tõnu adrikule ülalpool: issanda loomaaed on üüratu kirju – selle teadmisega tuleb lihtsalt leppida. pole
  mingi ime, kui keerulistel aegadel leiad vaenlaste hulgas kaasatundjaid ja närakaid omade keskel. mis aga
  küüditamisnimekirju puudutab, siis need olid koostatud enne seda, kui vene väed 39.-l eestisse tungisid.
  kas KINDRAL SEROV-i nimi ütleb midagi? võta aga mõni tolleaegne telefoniraamat ette ja – olemas! loomulikult
  leidus punavõimule kaasajooksikuid, kes nimekirju juba pääle 40.-ndat “täiendasid”. aga PLAAN oli enne olemas
  ja kuulus täitmisele. kui kusagil puudu jäi, võeti teisalt. ja eelkõige olid kaasajooksikud need, kes 17.06.1940.
  sini-must-valge lipu pika hermanni tornist alla tõmbasid.
  ps. krossenko ljohha pääle pole mõtet aega raisata – ta on ehtne provokaator. selle asemel, et siin kommentaariumis
  läbustada, võiks oma emamaa ajalooga tutvust teha. materjali lademetes. alustagu kasvõi solženitsõni GULAGI ARHIPE-
  LAAGIST.
  pps. väike mälestuskild kah. käisin paar aastat tagasi valgevenes. kena reis, meeldivad mälestused – mida veel tahta.
  aga üks asi ei anna siiani rahu. sain minskis kohaliku giidiga pisut pikemalt jutule. valgevenelased on suht usklikud.
  veelgi enam olid nad enne sõda. pealegi – neid uske oli sääl rohkem kui üks. aga läbi said nad omavahel kenasti. ja
  saavad siiani. see oli muidugi kremli võimuritele jube päävalu – nõukogude inime ja – usklik?! see ei lähe mette. ja
  genereeritigi plaan – valgevene usust ja kirikutest täielikult puhtaks rookida! kuda see oleks teoks tehtud, on tead-
  mata. oskab keegi aidata?

  • Avatar
   Kiira ulan

   Miski pärast meenus, et vapside nimekirjad sattusid 1940 sujuvalt Nkvd kätte….

 • Avatar

  Mida seal Hatebukis enam üldse passida kui seal enam tervemõistuslikku sõna võtta ei saa? Sealt peaks toimuba juba massiline jalgadega hääletamine. On alternatiivseid kohti olemas küll kus saab (veel?) asjadest kirjutada nende õigete nimedega.
  Äraandjaid on `omade` seas rohkesti, reformarid, punasotsid, gruz200… Oleks aeg hakata juba aru saama kes on kes. Muidugi aktuaalsekaamera- ja televiisoriusulised ei saa arugi kuidas nende ajudesse ronitakse ja seda siledaks po0leeritakse– valus see ju ei ole. Aga seda valusamad tagajärjed.
  Lääne pool on tagajärg juba käes, hübriidsõda piiridel ja õue peal.

 • Avatar

  Väga õpetlik kogemus. Eesti peab käivitama oma riigis vastumeetmed.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused