Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üle mõistuse: migrandipaatidesse astuvad isegi peatselt sünnitavad naised

14.02.2020
Milline inimene läheks üliohtlikule mereteekonnale nii väikeste lastega? Pilt on illustratiivne.
© AFP/Scanpix

Kui migratsioonipalavikust haaratud aafriklased lähevad riskantsetele paadireisidele väikeste laste ja rasedate naistega, siis tähendab see inimelu madalat hinda nende kultuuriruumis ja üldises mentaliteedis.

Hispaania merevägi päästis neljapäeva õhtul ja ööl vastu reedet Kanaari saarte poole suundunud kolmest paadist 87 migranti, nende seas ühe vastsündinu, teatasid võimud.

“Tundub, et ema sünnitas vahetult enne tema ja lapse päästmist,” ütles päästeteenistuse kõneisik AFP-le lapse sugu täpsustamata. Ta lisas, et nii emal kui lapsel läheb “hästi”.

Sahara-tagusest Aafrikast pärit migrandid olid Gran Canaria saarest lõunas teel kolme paadiga.

Jaanuari alguses ei suutnud üks teine 43 rändajat vedava kiirpaadi pardal sündinud laps teekonda üle elada ja Lanzarote saarele jõudes tunnistati ta surnuks.

Jaanuaris tõusis Kanaari saartele jõudvate migrantide arv valitsuse andmetel aastataguse tasemega võrreldes 18-kordseks, ehk 40-lt 708-le. See on suurendanud hirmu rändevoo taastumise pärast Atlandi ookeanis asuvatele saartele.

Kuna Maroko on hakanud võitlema ebaseadusliku sisserände vastu, on üha rohkem inimesi püüdnud Hispaania saartele jõuda Mauritaaniast, mille rannajoon asub 1000 kilomeetrit lõuna pool. Lisaks Kanaari saarte marsruudile on teised migrandid püüdnud jõuda Hispaania mandriossa Alžeeria põhjarannikult.

Migrantide merel hukkumises on süüdi nii riskialtid aafriklased ise kui ka kõik need Euroopa vabaühendused, poliitilised jõud ja valitsused, kes innustavad migratsiooni tagant.