Üleilmne pagulasagentuur UNHRC varustab immigrante identifitseerimata pangakaartidega

Maailm,
©Kuvatõmmis
pagulased

Novembri keskel esitas Ungari valitsuskoalitsioon järelepärimise Euroopa Komisjonile seoses ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti (UNHRC) poolt migrantidele jagatud ettemakstud pangakaartide kohta. Ungari soovib muuhulgas teavet selle kohta, mitut liiki pangakaarte UNHRC rahastanud on.

Ungari valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovácsi sõnul jääb arusaamatuks, kuidas on võimalik olukord, kus anonüümse ja nimeta pangakaardi omanik ei pea end pangas identifitseerima, ehkki selline nõue kehtib rangelt kõigile Euroopa Liidu elanikele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Portaal About Hungary vahendab, et väidetavalt on EL jaganud migrantidele laiali kümneid tuhandeid nimeta pangakaarte. Zoltán Kovácsi ja Ungari valitsuse meelest tekitab see väga palju küsimusi. Esiteks, kes kontrollib pangakaartidega seotud andmeid ja seda, milleks raha kasutatakse. Samuti, kuidas on tagatud, et pangakaardid ei satu kurjategijate või terrorismiga seotud isikute kätte.

Ungari telekanalile M1 antud intervjuus ütles Kovács, et ehkki pangakaardid on ametlikult seotud ühe Kreekas läbiviidava programmiga, kasutatakse neid pidevalt ka Kreeka naaberriikides ja nn Balkani rändekoridoris.

„Me näeme siin süstemaatilist tegevust, mille eesmärgiks paistab olevat võimalikult paljude inimeste toomine Euroopasse,“ ütles Kovács ja rõhutas, et selline tegevus on vastuolus sooviga saada migratsioon kontrolli alla ja peatada.

Ungari peaministri Viktor Orbáni administratsiooniülem Gergely Gulyás nimetas identifitseerimata pangakaartide jagamist migrantidele täiesti vastuvõetamatuks. Tema sõnul takistab see võitlust terrorismi, inimkaubanduse ja rahapesuga.

Allikas: About Hungary

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused