Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üleüldine mure: ka Saksamaa ei luba pandeemia ajal riiki hooajalisi põllutöölisi

-
25.03.2020
Põllutööd Saksamaal.
© AFP/Scanpix

Eesti põllumehed nõudsid just ukrainlaste tööle lubamist, seda pandeemiast hoolimata. Põllumajandus aga jääb töökäteta teisteski riikides.

Saksa valitsuse teatel on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kolmapäevast alates keelatud hooajalistel põllutöölistel riiki siseneda, ehkki see toob ilmselt talunikele töökäte nappuse.

“Hooajalistel töötajatel ja saagikoristajatel ei lubata enam meie piirkontrolli raames Saksamaale siseneda,” ütles siseministeeriumi pressiesindaja.

Keeld hakkab kehtima kell 16.00 ja jääb jõusse edasiste teadeteni, lisas ta, ja kinnitas, et piirang puudutab ka teiste Euroopa Liidu riikide töölisi.

Saksamaale tuleb aastast umbes 300 000 hooajatöölist peamiselt Poolast ja Rumeeniast, et aidata koristada spargli- ja maasikasaaki.

Saksamaa kehtestas eelmisel nädalal viiruse leviku pidurdamiseks viie naaberriigiga piirikontrolli. Kolmapäevane teade on uus piirang.

Talunikele teeb töökätest ilmajäämine muret. Brandenburgi liidumaa sparglikasvatajate ühenduse liige Jürgen Jakob ütles, et tänavu on kohale jõudnud vaid pool vajalikust 5000 hooajatöölisest.

“Sparglikoristamine on juba väga lähedal, aga kui meil ei ole piisavalt töölisi, et suuda me kogu saaki koristada,” ütles ta.

Põllumajandusminister Julia Klöckner on teinud ettepaneku asendada puudujäävad võõrtöölised vähemalt osaltki inimestega, kes on koroonakriisi tõttu mujal tööta jäänud. (BNS-UU)