Üleüldine mure: ka Saksamaa ei luba pandeemia ajal riiki hooajalisi põllutöölisi

Maailm,
©AFP/Scanpix
Põllutööd Saksamaal.

Eesti põllumehed nõudsid just ukrainlaste tööle lubamist, seda pandeemiast hoolimata. Põllumajandus aga jääb töökäteta teisteski riikides.

Saksa valitsuse teatel on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kolmapäevast alates keelatud hooajalistel põllutöölistel riiki siseneda, ehkki see toob ilmselt talunikele töökäte nappuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Hooajalistel töötajatel ja saagikoristajatel ei lubata enam meie piirkontrolli raames Saksamaale siseneda,” ütles siseministeeriumi pressiesindaja.

Keeld hakkab kehtima kell 16.00 ja jääb jõusse edasiste teadeteni, lisas ta, ja kinnitas, et piirang puudutab ka teiste Euroopa Liidu riikide töölisi.

Saksamaale tuleb aastast umbes 300 000 hooajatöölist peamiselt Poolast ja Rumeeniast, et aidata koristada spargli- ja maasikasaaki.

Saksamaa kehtestas eelmisel nädalal viiruse leviku pidurdamiseks viie naaberriigiga piirikontrolli. Kolmapäevane teade on uus piirang.

Talunikele teeb töökätest ilmajäämine muret. Brandenburgi liidumaa sparglikasvatajate ühenduse liige Jürgen Jakob ütles, et tänavu on kohale jõudnud vaid pool vajalikust 5000 hooajatöölisest.

“Sparglikoristamine on juba väga lähedal, aga kui meil ei ole piisavalt töölisi, et suuda me kogu saaki koristada,” ütles ta.

Põllumajandusminister Julia Klöckner on teinud ettepaneku asendada puudujäävad võõrtöölised vähemalt osaltki inimestega, kes on koroonakriisi tõttu mujal tööta jäänud. (BNS-UU)

One commentOn Üleüldine mure: ka Saksamaa ei luba pandeemia ajal riiki hooajalisi põllutöölisi

  • Avatar

    See võõrtööjõu jant hakkab juba meditsiinilisi mõõtmeid võtma. Ettevõtlusega ei tohiks tegeleda inimesed kes ei suuda ressursse planeerida. Tööjõud ja tööjõukulu onn samasugune ettevõtlussisend. Kas me kujutame ette transpordifirmat mis planeerib rekka kütusekuluks sama palju kui rolleril, nii 2 liitritsajale või siis kütuse hinnaks ntx Saudi Araabia kohalikele müüdava diisli hinna. Absurd, eks ole ?
    Teine asi on, et väike paarisaja päine jõuk peab ennast riigi omanikeks. Mina tahan kitsi kasvatada ja nüüd olgu mulle 100 000 süsimusta süürlast olla. Mis riigist saab, see on ükskõik.’
    Kolmas asi, et autistlik jauramine ei tohi olla majanduspoliitika osa. Lõputu röök laisast ja lollist kohalikust vs targast ja töökast immigrandist on maagilise muda teooria. Mingis geograafilises punktis elamine ei tee kedagi lolliks või targaks. Autistlikele röökijatele tuleb päitsed pähe panna ning autistide asemel tuleb põllumajanduse käitamine anda ettevõtlusmentaliteediga inimestele, kes suudavad ratsionaalselt mõelda ning planeerida kõiki ettevõtlussisendeid kaasa arvatud tööjõudu.
    Tööjõu puudus on rämosettevõtte tunnuseks ning sellised ettevõtted peavad kaduma. Ettevõtte sisendid on samasugused nagu ettevõtte väljundid. Kui keegi ei taha ettevõtte väljundeid et siis toodangut osta, siis see ettevõte on saast ja peab majandusest kaduma. Samamoodi on ettevõtte sisenditega. Kui ettevõte on selline saast et keegi ei taha seal töötada, siis pole el ettevõttel majanduses kohta. Seda nimeatakse turumajanduseks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused